Haberler

Alkollü Mekanlar Merkezden Taşınmaya Başladı

943
4-08-2017

Kent merkezinde bulunan alkollü eğlence mekanlarının, Uşak Belediyesi tarafından yeni yapılan alana taşınma işlemleri hız kazandı. Bu kapsamda şehir merkezinde bulunan alkollü eğlence mekanları tabelalarını indirmeye başladılar.

Kent merkezinde faaliyet gösteren birahanelerin, Fevzi Çakmak Mahallesi'de yer alan Galericiler Sitesi yakınlarındaki 17 bin metrekarelik alandan oluşan ve her biri 275'er metrekarelik binalara taşınma işlemleri büyük ölçüde tamamlandı.

Toplamda 14 işletmenin taşınacağı yeni alan sayesinde hem halkın merkezde bulunan birahanelere yönelik rahatsızlığı ortadan kaldırılmış olacak hem de mekanlar daha nezih ve ferah bir ortama kavuşmuş olacak.

İşletme sahipleri ile kahvaltıda bir araya gelen Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Uşak adına güncel bir problemin el birliği ile çözüme kavuşturulmasının mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Kahvaltı programına Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın yanı sıra, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Ufuk Uğur, Uşak Aşçılar ve Lokantacılar Odası Başkanı Şeref Parlas, Site yönetimi Başkanı Fahrettin Altundal ve alkollü mekan sahipleri katıldı.

İlkler şehri Uşak’ın yine bir ilki gerçekleştirerek, şehir adına önemli bir projenin sonlandığını ifade eden Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Sağladığımız birliktelik ile proje kapsamında güzel bir tesis ortaya çıktı.” dedi.

Başkan Cahan, “Şehrimizin sosyal sorunlarından birisi, uygun olmayan yerlerde bulunan alkollü mekanlar. 1 buçuk yıl kadar önce esnaf arkadaşlarımızla bir araya gelerek bir proje üzerinde detaylı ve kapsamlı konuştuk. Nasıl bir yer yapmalıyız ki bu arkadaşlarımız şehir dışında da aynı düzende işlerini yapmalı diye istişarelerde bulunduk. Sonrasında da işletme sahibi arkadaşlarımızla hep istişare halinde olduk ve mutlu sona geldik. Aşcılar Odası Başkanımıza, Başkan Yardımcımıza ve şehir içerisindeki yaklaşık 14-15 alkollü mekan işletmecisi arkadaşımıza teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

Esnaflarla ortak akıl sonucunda projenin hayata geçirildiği ve mekanların taşınması noktasında el birliğiyle çalışmanın mutluluğunu yaşadıklarına değine Başkan Cahan, “Bugün çarşı merkezde, sokak aralarında ve hatta bodrum katlarında bulunan işletmelerimizin kapatılması hususunda esnaf arkadaşlarımızla bir araya geldik. Yeni yapılan tesisimizin de değerlendirmesini yaptık. Uşak adına böyle güncel bir problemi el birliği ile çözmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Esnaflarımızın sorunlarını, istekleri doğrultusunda çözdük ve günün şartlarına uygun bir şekilde tamamladık. Şehrimize hayırlı olsun. Bundan sonra da Uşak yenilenmeye ve güzelleşmeye devam edecek. Şehrimiz tüm Türkiye’de alt yapısı, üst yapısı ve sosyal donatılarıyla adından söz ettiren bir duruma gelecek.” açıklamalarında bulunarak kahvaltıyı düzenleyen site yönetimine, Aşçılar Odası Başkanı’na ve Başkan Yardımcısı Hüseyin Ufuk Uğur’a teşekkür etti.

"BUGÜN İTİBARİYLE ŞEHİR İÇİNDEKİ BİRAHANELER KAPANIYOR"

Şehir adına büyük işlere imza attıklarına ve önemli bir projenin mutlu sonla tamamlandığına değinen Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Ufuk Uğur, “Yaklaşık 1 buçuk yıl önce başlamış olduğumuz, Başkanımız Nurullah Cahan yönetimindeki Uşak Belediye’sinin bir projesi olan şehir içindeki alkollü mekanların kapatılmasına yönelik çalışmaların bugün itibariyle sonuna geldik. Şehir içindeki işletmelerimiz bugün itibariyle kapanıyor. Defalarca toplantılar yaparak her şeye birlikte karar verdik. Olması gereken çalışmaları birlikte değerlendirerek en iyi şekliyle gerçekleştirdik. Anlayışlı davranışlarından dolayı Uşak Aşcılar ve Lokantacılar Esnaf Odası Başkanımız Şeref Bey’e, site yönetimi başkanımız Fahrettin Bey’e ve tüm esnaf arkadaşlarımıza çok teşekkür ederiz.” diye konuştu.

Uşak Aşçılar ve Lokantacılar Odası Başkanı Şeref Parlas ise, “Şehir içinde bulunan alkollü mekanların şehir dışına taşınması için Uşak Belediye’mizle 1 buçuk yıl önce güzel bir çalışma başlatmıştık. İlkler şehri Uşak’ta yine bir ilki başardık ve bugün itibariyle alkollü mekanları şehir dışına taşıdık. Bu süreçte her zaman dile getirdiğimiz gibi Uşak Belediyesi, Belediye Başkanımız Sayın Nurullah Cahan ve Başkan Yardımcımız Hüseyin Ufuk Uğur her zaman yanımızda oldu ve süreci yakından takip ettiler. Uşak Aşcılar ve Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı olarak kendilerine çok teşekkür ediyorum. İşletmeci sahibi arkadaşlara da yeni mekanlarındaki çalışmalarında bol kazançlar diliyorum” dedi.

Site Yönetimi Başkanı Fahrettin Altundal’da yeni mekanların hayırlı olmasını dileyerek şöyle konuştu:

"Katkılarından ve hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanımız Sayın Nurullah Cahan’a ve Başkan Yardımcımız Hüseyin Ufuk Uğur’a çok teşekkür ederiz. Bu süreçte Belediyemizle el ele vererek bu çalışmanın sonuna geldik ve yeni mekanlarımıza taşındık. Esnaf arkadaşlara çalışmalarında bol kazançlar diliyorum.”

Kahvaltı programından sonra merkezde bulunan bir işletmenin tabelası indirildi. Böylece Başkan Yardımcısı Hüseyin Ufuk Uğur ile alkollü mekan sahipleri taşınma işlemlerini başlatmış oldular.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Milli Eğitim ve Öğretmenevi'nin Yeni Binalarında Çalışmalar Başladı Uşak'ta 3 günlük çocuk festivali coşkulu bir şekilde başladı Uşak'ta 7 Günlük Tiyatro Şöleni Başladı Çivril Caddesi'nde Geri Sayım Başladı Büyük Erkekler Basketbol Turnuvası Başladı Bir Yılda Üçüncü Battı Çıktı Şehre Kazandırılıyor: Asfalt Serim İşlemi Başladı Alt Yapıda Dev Kazı Başladı Barbaros Caddesi'nde Asfalt İçin Geri Sayım Başladı Kent Tarihindeki İlk Kum Voleybolu Turnuvası Başladı Uşak'ta İkincisi Düzenlenen Esnaf Festivali Başladı
uşak uşak belediyesi nurullah cahan alkollü mekanlar taşınma