Haberler

Barbaros Caddesi'nde Asfalt İçin Geri Sayım Başladı

562
13-11-2017

Dikilitaş Mahallesi’nde yer alan ve kent merkezine kadar uzanan şehrin en işlek yollarından Barbaros Caddesi’nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Elektrik hatlarının yer altına alınmasının ardından başlatılan yol yapım faaliyetleri kapsamında ilk olarak bordür taşları döşendi. Hafta sonu asfalt serim işleminin gerçekleşeceğinin müjdesini veren Başkan Cahan caddenin modern bir görünüme kavuşacağını belirtti.

Uşak için tüm belediye personelinin fedakarca çalıştığını kaydeden Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, halkın öneri ve taleplerini dinledi. Her fırsatta vatandaşa kulak veren Cahan, esnafın çayını içti, bölgede incelemelerde bulundu.

Karmaşanın ve düzensizliğin yaşandığı, kalitesiz yol nedeniyle ulaşımın rahat sağlanamadığı Barbaros Caddesi’nin daha önce bir kısmının tamamlandığını hatırlatan Başkan Cahan, şimdiyse tamamının Uşak’a yakışır bir duruma geleceğini ifade etti.

Başkan Nurullah Cahan, “Barbaros Caddemizde ciddi bir çalışma yapıyoruz. Burası yıllardır eskimiş bir durumda hizmet verdi. Cadde boyunca elektrik hatları yukarıdan geçiyordu. Bölge hak ettiği değeri kendisine sunacak bir görünümden uzak kalmış vaziyetteydi. Ne Uşak’a ne de vatandaşlarımıza yakışır bir görünümde değildi. Biz de bu anlamda çalışmalarımızı başlattık.” dedi.

Uşak’ın Tüm Caddeleri Pırıl Pırıl Oluyor

“Kaldırımlarıyla, ledli ışık aydınlatmalarıyla Uşak’ın her caddesi ayrı bir güzellikte olacak.” diyen Cahan, şöyle devam etti:

“Terminalimizin bulunduğu bölgede yol genişletme ve huzurparka kadarki kısımda da alt yapı çalışmalarımız devam ediyor. Sivaslı yolumuz da hızla yapılıyor. Barbaros Caddemizi bitirdikten sonra sırada Çivril Caddesi olacak. Orada da aynı şekilde elektrik hatlarının yer altına alınmasından sonra kaldırım ve asfalt atımı yapılacak. Uşak’ımızın güzide iki caddesini yıl başına kadar halkımızın hizmetine sunmuş olacağız. Kar yere düşmeden İnşallah vatandaşlarımızı güzel yollarla buluşturmak ve kış döneminde konfor sunmak istiyoruz. Ticaretin, sosyal yaşamın yoğun olduğu bölgelerimize yeni bir yüz kazandırıyoruz.” açıklamalarında bulundu.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: İlk Servisi Başkan Cahan Kullandı, Voleybol Turnuvası Başladı UŞAK'TA 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN ANMA PROGRAMI DÜZENLEDİ Uşak coşku içinde seçim sonucunu kutladı Uşak'ta Engelli Bireyler Temsili Askerlik için yemin etti Milli Eğitim ve Öğretmenevi'nin Yeni Binalarında Çalışmalar Başladı Uşak'ta Sağlıklı Yaşam İçin Bisikletini Kapan Geldi Başkan Cahan'dan Şehit Jan. Üst Çvş. Sadık Akın İçin Taziye Mesajı Uşak'ta 3 günlük çocuk festivali coşkulu bir şekilde başladı Uşak'ta 7 Günlük Tiyatro Şöleni Başladı Çivril Caddesi'nde Geri Sayım Başladı
uşak uşak belediyesi nurullah cahan asfalt barbaros caddesi