Haberler

Başkan Cahan'dan Mevlid Kandili Mesajı

313
29-11-2017

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Nurullah Cahan, “Cehalet ve zulmün hakim olduğu, bedenlerin ve zihinlerin huzurdan ve güzelliklerden uzaklaştığı bir çağa güneş gibi doğan Peygamber Efendimiz (s.a.v.) tam 1446 yıl önce kâinatı şereflendirdi. Duaların geri çevrilmediği bu mübarek günde başta ülkemiz ve tüm İslam alemi için barış, huzur ve bereket diler, Mevlid Kandilinizi kutlarım.” açıklamalarına yer verdi.

Dünyada yaşanan ve özellikle İslam aleminin maruz kaldığı olumsuz ve acı dolu durumlara işaret eden Başkan Cahan, “Bugün Peygamber Efendimizin ilettiği mesajın önemi her zamankinden çok daha kıymetlidir. Zulümlerin, yasın ve acının son bulması adına dünyaya ilettiği mesajı anlamak ve anlatmak, barışın hakimiyeti adına çok daha hassas bir duruma gelmiştir. Geçtiğimiz günlerde Mısır'da ibadet eden masum dindaşlarımızın katledildiğini, Myanmar'da, Suriye'de, Irak'ta, Lübnan'da, Yemen'de ve birçok ülkede insanların katledildiğini unutmamak gerek. Dualarımızla kardeşlerimizin yanında olmalı ve zulme karşı durmalıyız. Bu anlamda, Mevlid Kandili’ni vesile bilerek bir kez daha katliamların, sıkıntıların son bulmasını diliyor, milletimizin ve tüm Müslümanların Mevlid Kandilini kutluyoruz.” ifadelerini paylaştı.

Henüz bu galerinin altına atanmış herhangi bir medya yoktur...
0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Başkan Cahan'dan Çanakkale Zaferi Mesajı Oda Başkanı Çelik: Uşak Kasabadan Vilayete Dönüştü Başkan Cahan'dan 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulüne İlişkin Mesaj Gelenek Bozulmadı, Başkan Cahan Kadın Personellerle Buluştu Başkan Cahan "Yılın Kadınlarının" Yanında Oldu Minikler Başkan Cahan ile Görüşmek İçin Nota Yüklendi Başkan Cahan Miniklerin Sevgi Çemberinde Kaldı Başkan Cahan'a Afrin'den Büyük Emanet Genel Başkan Arslan: Uşak'ın Kimyası Değişmiş, Modern Bir Kente Dönüşmüş Başkan Cahan 3. Battı Çıktı İçin Mandala Bastı
uşak uşak belediyesi nurullah cahan cumhurbaşkanı açılış dokuzsele deresi DSİ