Haberler

Belediye Başkanı Cahan'dan 'HERO' Tişörtlü Darbeciye Sert Tepki

491
14-07-2017

Uşak’ta devam eden "15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü" programları kapsamında Fetullahçı Terör Örgütü’ne lanet yağdı. Türk Bayrakları eşliğinde yapılan kortej yürüyüşünün ardından konuşan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın hedefinde “hero" yazılı tişörtle duruşmaya gelen darbeciler vardı. Cahan,  “hero" yazılı tişörtlü sanığa ağır bir dille tepkisini gösterdi.

Uşak Valiliği ve Uşak Belediyesi tarafından düzenlenen "15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü" programlarında millete, milli iradeye yönelik girişilen darbe teşebbüsüne karşı etkinlikler düzenlendi.

İstiklal Marşı'yla başlayan kortej yürüyüşünün ardından konuşan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Marmaris'te Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast düzenleyen ve Cumhurbaşkanlığı Koruma Polisi Uşaklı Mehmet Çetin'in davasının da görüldüğü duruşmayı hatırlatarak "hero" yazılı tişörtle duruşmaya gelen sanığa ağır bir dille tepkisini dile getirdi.

Başkan Cahan, "Değerli Mehmet Çetin kardeşimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın korumasıydı. 15 Temmuz'da Marmaris'teki saldırıda kardeşimizi şehit ettiler. Onun da Marmaris'te duruşması vardı. Sayın Cumhurbaşkanımıza suikaste gelenlerin, çok değerli hemşehrimizi katledenlerin yargılaması yapıldı. Hain darbecilerden bir tanesi tişörtüne Türkçe yazmaktan utanarak İngilizce “hero” yani kahraman anlamına gelen yazıyla duruşma salonuna giriyor. Bu hainler Cumhurbaşkanımıza saldırma, suikast düzenleme cesareti gösteriyor ve bunun yanında değerli hemşehrimizi şehit ediyor. Tam üzerinden bir yıl geçiyor ve hala aynı alçaklığı sürdürüyorlar." dedi.

“Yüzü kızarmayan hainler bunlar”

Şehit Mehmet Çetin'in ailesiyle sık sık bir araya gelen ve şehit düştüğü ilk günden bu yana acılarını paylaşan Başkan Nurullah Cahan, millete kurşun sıkan, bomba atan hainlere yönelik "Bu devlete, bu millete kurşun sıkılıyor. Kendi silahlarımızla vatandaşımızın üzerine bomba yağdırılıyor. Bu hainler bu millete ihanet ediyor ve ihanette sınır tanımıyorlar. Ve hala da devam ediyorlar. Ve hala o cüreti, o cesareti, kendilerinde görüyorlar. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, Sayın Başbakanımız, Sayın Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Bahçeli, diğer siyasi partilerimizin başkanları, sizler, 7'den 77'ye aziz milletimiz bunların hesabını mutlaka soracak, soracağız." açıklamasını yaptı.

Ellerinde bir güç olsa aynı hainliği yapmaktan çekinmezler

Hainlerin inlerine girildiğini kaydeden Başkan Cahan, "Bunların hesaplarını, defterlerini dürmeye devam edeceğiz. En önemli husus şu, bir yıl geçti ama hala fırsatını bulsalar, eğer ellerinde bir güç olsa o hainliği yapmaktan vazgeçmeyecekler. Fakat bu millet, bu devlet içeride haini, dışarıda düşmanı bitmeyen bir devlet. Allah'ın yardımıyla, aziz milletimizin dik duruşuyla İnşallah biz yeniden, aynı ecdatlarımızın yaptığı gibi tüm dünya medeniyeti ve insanlığı yeniden inşa edeceğiz." ifadelerini paylaştı.

Vatana ve millete ihanet eden hainleri yoldaki fareler olarak niteleyen Başkan Cahan, "Bunları yolumuzdan kaldırıp yürüyüşümüze gümbür gümbür devam edeceğiz." vurgusu yaptı. Kimsenin milletin karşısında durmaya gücünün yetmeyeceğini belirtti.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: 07.06.2018 Tarihli Belediye Meclis Karar Özetleri İlanı 05.06.2018 Tarihli Belediye Meclis Karar Özetleri İlanı 04.06.2018 Tarihli Belediye Meclis Karar Özetleri İlanı 06.06.2018 Tarihli Belediye Meclis Karar Özetleri İlanı 01.06.2018 Tarihli Belediye Meclis Karar Özetleri İlanı Uşak Belediyesi 6 branşta yaz okulu açıyor MİNİKLERİN HAYALLERİ UŞAK BELEDİYESİYLE GERÇEK OLDU ŞAMPİYONDAN BELEDİYE ZİYARETİ Genel Başkan Uşak Belediyesi'nin Misafiri Oldu 01.06.2018 Tarihli Belediye Meclis Gündemi İlanı
uşak uşak belediyesi nurullah cahan tepki 15 temmuz hero