Haberler

FOTOĞRAFLARLA UŞAK TARİHİNE YOLCULUK

238
5-09-2018

Uşak 1 Eylül Kurtuluş Etkinlikleri kapsamında Dünden Bugüne Uşak isimli fotoğraf sergisi Tiritoğlu Parkında Uşak halkının ziyaretine açıldı.

Uşak Belediyesi tarafından düzenlenen, kurtuluş savaşında önemli bir yere sahip olan Uşak'ın tarihi fotoğraflarla sergilenmeye başladı.

İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından Uşak’ın Kurtuluş Günü dolayısıyla gönderilen kutlama mesajları okundu.

İlkler Şehri olarak bilinen Uşak'a dair fotoğrafların belki bir çoğu ilk kez görücüye çıktı.

Bu açıdan vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği açılışın kurdelasını, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Belediye Başkanı Av. Nurullah Cahan, Uşak Ak Parti Milletvekilleri İsmail Güneş ve Mehmet Altay, Uşak Valisi Sayın Salim Demir birlikte kestiler. Adalet Komisyonu Başkanı, Uşak Cumhuriyet Başsavcısı ve sergi öncesinde Uşak Belediye Başkanı Av. Nurullah CAHAN'ı makamında ziyaret eden Türkiye Muharip Gaziler Derneği Uşak Şubesi'nin kıymetli üyelerinin de katıldığı açılışta protokol konuşmalarının ardından folklor ekibi Uşak ve bölgeye has oyunlarla hünerlerini sergiledi.

Sergide bir konuşma yapan Başkan Cahan; ‘’26 Ağustostan başlayıp, 1 Eylül Uşak’ın kurtuluşu ve 9 Eylül’de İzmir’de Yunan askerinin denize dökülüşüne kadar, tüm süreçte emeği geçen başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi, özellikle de Uşak’lı kahramanlarımızı rahmetle anıyorum. Bu cesareti bugüne kadar sürdüren Uşak’lıhemşehrilerimi de saygıyla sevgiyle selamlıyorum.

Türkiye dünyanın gözbebeği, her daim düşmanı olan bir ülke. Kurtuluş savaşı döneminde bölgemiz düşman esaretine girdi, rabbim bir daha o günleri göstermesin. Türkiye’nin bu denli gündemde olmasından dolayı zaman zaman saldırılara maruz kalıyor. Yakın zamanda 15 Temmuz’u yaşadık. 15 Temmuz hain darbe girişiminde tüm Türkiyeyle birlikte Uşak da teröristlere en üst seviyede karşı koydu. Uşak olarak bizde meydanlardaydık. Hain FETÖ örgütüne karşı en büyük tepkiyi gösterdik. Elhamdülillah milletimizin cesaretiyle bu hain girişim bastırıldı. Bugün de ekonomik bir saldırıya maruz kalıyoruz. Halkımız yine devletimizin milletimizin yanında. Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında. Bugüne kadar hiçbir saldırıya boyun eğmediğimiz gibi buna da boyun eğmeyeceğiz. İstedik ki vatandaşlarımız, tarihi kahramanlıklarla dolu Uşak’ımızın geçmişine fotoğraflarla şahit olsunlar.  Ben burada bulunan herkese çok teşekkür ediyorum ’’ şeklinde konuşarak tüm Uşak’ı sergiyi ziyarete davet etti.

Protokol konuşmaların ardından Protokol üyeleri ve vatandaşlar sergiyi gezdi.

0.0
Son Düzenlemeler: 19 Eyll, 2018
İlgili İçerikler: UTAŞ EKİPLERİNİN HUMMALI ÇALIŞMASIYLA UŞAK KAR KIŞA TESLİM OLMADI UŞAK BELEDİYESİ KÜLTÜREL MİRASLARINA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR UŞAK'TA EL EMEĞİ GÖZNURU ESERLER GÖRÜCÜYE ÇIKTI ŞEHİT MUHSİN YAZICIOĞLU UŞAK'TA UNUTULMADI UŞAK ESNAF ve SANATKÂRLAR ODALARI BAŞKANLARI'NDAN BAŞKAN CAHAN'A TEŞEKKÜR ZİYARETİ Ayşe Özdemir, Hatice ve Ali Yeşilkuşak Uşak Belediyesi Engelli Kızın Hayaline Ev Sahipliği Yaptı Uşak Belediyesi'nden Atlı Cirit Spor Kulüplerine Destekler Devam Ediyor 12 YILLIK HASRET SONA ERDİ. 'O YOL' ARTIK UŞAKLILARIN HİZMETİNDE Uşak Merkezden Hatice Çoban
fotoğraflara uşak tarihine yolculuk