Haberler

FOTOĞRAFLARLA UŞAK TARİHİNE YOLCULUK

176
5-09-2018

Uşak 1 Eylül Kurtuluş Etkinlikleri kapsamında Dünden Bugüne Uşak isimli fotoğraf sergisi Tiritoğlu Parkında Uşak halkının ziyaretine açıldı.

Uşak Belediyesi tarafından düzenlenen, kurtuluş savaşında önemli bir yere sahip olan Uşak'ın tarihi fotoğraflarla sergilenmeye başladı.

İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından Uşak’ın Kurtuluş Günü dolayısıyla gönderilen kutlama mesajları okundu.

İlkler Şehri olarak bilinen Uşak'a dair fotoğrafların belki bir çoğu ilk kez görücüye çıktı.

Bu açıdan vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği açılışın kurdelasını, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Belediye Başkanı Av. Nurullah Cahan, Uşak Ak Parti Milletvekilleri İsmail Güneş ve Mehmet Altay, Uşak Valisi Sayın Salim Demir birlikte kestiler. Adalet Komisyonu Başkanı, Uşak Cumhuriyet Başsavcısı ve sergi öncesinde Uşak Belediye Başkanı Av. Nurullah CAHAN'ı makamında ziyaret eden Türkiye Muharip Gaziler Derneği Uşak Şubesi'nin kıymetli üyelerinin de katıldığı açılışta protokol konuşmalarının ardından folklor ekibi Uşak ve bölgeye has oyunlarla hünerlerini sergiledi.

Sergide bir konuşma yapan Başkan Cahan; ‘’26 Ağustostan başlayıp, 1 Eylül Uşak’ın kurtuluşu ve 9 Eylül’de İzmir’de Yunan askerinin denize dökülüşüne kadar, tüm süreçte emeği geçen başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi, özellikle de Uşak’lı kahramanlarımızı rahmetle anıyorum. Bu cesareti bugüne kadar sürdüren Uşak’lıhemşehrilerimi de saygıyla sevgiyle selamlıyorum.

Türkiye dünyanın gözbebeği, her daim düşmanı olan bir ülke. Kurtuluş savaşı döneminde bölgemiz düşman esaretine girdi, rabbim bir daha o günleri göstermesin. Türkiye’nin bu denli gündemde olmasından dolayı zaman zaman saldırılara maruz kalıyor. Yakın zamanda 15 Temmuz’u yaşadık. 15 Temmuz hain darbe girişiminde tüm Türkiyeyle birlikte Uşak da teröristlere en üst seviyede karşı koydu. Uşak olarak bizde meydanlardaydık. Hain FETÖ örgütüne karşı en büyük tepkiyi gösterdik. Elhamdülillah milletimizin cesaretiyle bu hain girişim bastırıldı. Bugün de ekonomik bir saldırıya maruz kalıyoruz. Halkımız yine devletimizin milletimizin yanında. Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında. Bugüne kadar hiçbir saldırıya boyun eğmediğimiz gibi buna da boyun eğmeyeceğiz. İstedik ki vatandaşlarımız, tarihi kahramanlıklarla dolu Uşak’ımızın geçmişine fotoğraflarla şahit olsunlar.  Ben burada bulunan herkese çok teşekkür ediyorum ’’ şeklinde konuşarak tüm Uşak’ı sergiyi ziyarete davet etti.

Protokol konuşmaların ardından Protokol üyeleri ve vatandaşlar sergiyi gezdi.

0.0
Son Düzenlemeler: 19 Eyll, 2018
İlgili İçerikler: Uşak'ta 80 Bin Karanfille Anlamlı Etkinlik UŞAK'A 7500 METREKÜPLÜK YENİ SU DEPOSU UŞAK HALKININ ALDIĞI HİZMET BİTLİS'Lİ ÇOCUKLARA IŞIK OLDU UŞAK BELEDİYESİ ALTYAPIYA YATIRIM YAPMAYADEVAM EDİYOR SIFIR ATIK PROJESİNEUŞAK BELEDİYESİNDEN DESTEK ERGENEKON ORTAOKULU ÇANAKKALE'DE UŞAK BELEDİYESİ YANLARINDA UŞAK ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ'NİN ANITKABİR ZİYARETİNE BELEDİYE DESTEĞİ UŞAK MARANGOZLAR ESNAF ODASI KAPADOKYA'YA GÖNDERİLDİ Uşak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Daha Temiz Uşak İçin Çalışmalarına Devam Ediyor UŞAK'TA İKİ KORO İKİ ŞEF KONSERİ BÜYÜLEDİ
fotoğraflara uşak tarihine yolculuk