Haberler

Minik Buse'nin Talebi Anında Karşılık Buldu

369
11-12-2017

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Uşak'ta eğitim gören Vala Gedik Özel Eğitim İlk ve Orta Okulları öğrencileriyle kahvaltı programında bir araya geldi. Minik bir kız öğrencinin arkadaşları adına Başkan Cahan'a sunduğu talepse anında talimata dönüştü.

Geçtiğimiz hafta engelli lise öğrencileriyle bir araya gelen Başkan Nurullah Cahan ve eşi Halime Cahan bu kez Vala Gedik Özel Eğitim İlk ve Ortaokulu'nda hayata hazırlanan minikleri misafir etti. Uşak Belediyesi Sosyal Tesisi Atapark Çayzade'de ağırlanan öğrenciler ve aileleriyle birebir ilgilenildi.

Öğrencilere hediyeler veren Başkan Nurullah Cahan, onlarla birlikte olmanın verdiği huzura değindi

Okulda eğitim gören minik Buse'nin Başkan amcasına sunduğu talepse anında kabul gördü. Buse'nin, "Bizim sizden bir isteğimiz var. Bizim okulumuzda parkımız yok, bizim okulumuza park yapar mısınız?" sorusuna karşılık, Başkan Nurullah Cahan okul adına konuşan minik Buse'nin talebinin en kısa süre içerisinde yerine getirileceğini ifade etti. Cahan ayrıca öğrencileri okullarında da ziyaret edeceğini söyledi.

Üç yıl önce Güzel Sanatlar Lisesi'nde yaşanan bina eksikliğine yönelik çözüm ararken, Uşak Belediyesi tarafından destek gördüklerini belirten Uşak'ın sevilen eğitimcilerinden ve müzisyenlerinden Engin Büyüksarslan, "Bir konser sonrası aldım mikrofonu ve başkanımızdan bina istedim. Tabi ertesi gün okula gittiğimde arkadaşlar sen çatlak mısın dedi. Herkes tahta ister, kalem ister, bilgisayar ister, sen okul istedin dediler. Ama altı ay, bir sene içerisinde başkanımız işimizi çözdü. Park ve kamelya ihtiyacımız için de sözümüzü aldığımız için mutluyuz." açıklamalarında bulundu. Her başarılı insanın arkasında önemli bir destekçisi bulunduğunu belirten Büyükarslan, Halime Cahan'a da teşekkürlerini iletti.

Daha sonra miniklerin keyifli vakit geçirmesi adına açılan müziklerde oynayan öğrencilere Başkan Nurullah Cahan ve eşi Halime Cahan da tempo tuttu.

Okul Müdürü Ulusal: Uşak’ın Çehresi Değişti

Program nedeniyle Uşak Belediyesine teşekkürlerini ileten Okul Müdürü Mustafa Ulusal, böyle programla hatırlanmış olmaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirtti.

Toplamda 47 öğrencinin eğitim gördüğü okulun aslen Simavlı olan ve Uşak'a 1984-85 yılları arasında ilk kez geldiğini belirten Okul Müdürü Ulusal, "Uşak'ın çehresi gerçekten değişti. Özellikle dışarıdan gelen yabancılar şehirdeki değişimi çok daha iyi bir şekilde görebiliyor. Ben hem sosyal hem de yapısal anlamda yoğun bir mücadele ve emek veren Sayın Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum." dedi.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: BÜYÜK ÜSTADIN ESERLERİ TARİHİ HANDA CAN BULDU ​Başkan Cahan'ın çağrısına ilk yanıt miniklerden geldi YÜZLERCE YILLIK GELENEK YERİNİ BULDU, YENİ AHİ KAFTANINI GİYDİ BAŞKAN CAHAN MİNİKLERLE SATRANÇ MASASINA OTURDU En çok atık pil toplayan minikler hediyelerini aldı MİNİKLERİN HAYALLERİ UŞAK BELEDİYESİYLE GERÇEK OLDU Uşaklı Minikler İzmir'de İzleyenleri Büyüledi Başkan Cahan Minik Bilim İnsanlarını Yalnız Bırakmadı Miniklerin bir yıllık çalışması turnuvayla taçlandı Uşak'ta Miniklerin Tek Ses Olduğu Dev Konser Hayran Bıraktırdı
uşak uşak belediyesi nurullah cahan kahvaltı talep buse vala gedik özel eğitim istek