Haberler

Öğrencilerden Hayvan Barınağına Destek

928
6-04-2017

Uşak'taki ortaokul öğrencileri harçlıklarından biriktirdikleri paralarla temin ettikleri mama ve ilaçları hayvan barınağına götürdü.

23 Nisan Ortaokulu öğretmenleri Demet Cengiz, Mehmet Savaş ve Gülşah Çağlar Demir'in Yenilikçi Lider Öğretmenler Programı kapsamında hazırladıkları "Koşulsuz Sevgi" Projesi ile 60 ortaokul öğrencisi, Uşak Belediyesi Hayvan Barınağını ziyaret etti.

Barınakta kalan sokak hayvanlarıyla ilgili Uşak Belediyesi Veterineri Okan Aydın'dan bilgi alan öğrenciler, harçlıklarından biriktirdikleri paralarla temin ettikleri mama ve ilaçları yetkililere teslim etti.

Öğrencilerin ziyaretine eşlik eden Belediye Başkanı Nurullah Cahan, proje kapsamında emeği geçenlere teşekkür etti. Cahan, “Öğretmenlerimizin projesi kapsamında bugün buradayız. Hayvanlarımızın barınma ve yiyecek sıkıntılarının çözümünü el ele verdiğimiz sürece daima aşabiliriz. Bizde Uşak Belediyesi olarak bu noktada çeşitli projeler gerçekleştirdik. Hayvanlarımızın gıda ihtiyacının karşılanması açısından şehrin çeşitli noktalarına beslenme odağı yerleştirdik. Bunun dışında hayvanlarımıza acil hizmet verebilecek şekilde birde aracımız var” ifadesini kullandı.

Başkan Cahan daha modern bir barınak yapacaklarını da belirterek, “Günün şartlarına uygun modern ve geniş bir alanı kapsayan hayvan barınağı projemiz var. Orman bakanlığımız da projeye hibe noktasında destek veriyor. Bizde bakanlığımızın desteği ile hayvanlarımızın doğal ortamla buluşabileceği güzel bir barınağı inşa edeceğiz. Yer konusunda da 2-3 alternatifimiz var. Yerimizi belirledikten sonra kısa sürede daha ferah  ve nezih bir ortamda, ulaşımıda kolay olacak şekilde projemizi gerçekleştireceğiz” dedi.

23 Nisan Ortaokulu öğretmeni Demet Cengiz ise, “Yenilikçi Lider Öğretmen projemiz kapsamında öğrencilerimizle hayvan barınağındayız. Çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamak ve yardımcı olmak için projemizi gerçekleştirdik. İhtiyaç kapsamında da öğrencilerimizle birlikte ilaç, yaş ve kuru mama getirdik” dedi. Projenin oluşmasında emeği geçen diğer öğretmenlerden Mehmet Savaş’da, “Milli Eğitim Bakanlığımızın düzenlediği projeyi Sayın Valimiz de destelemektedir. Belediye Başkanımız da bugün bizlerle bir araya gelerek farkındalığını gösterdi” açıklamasında bulundu.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: UŞAK ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ'NİN ANITKABİR ZİYARETİNE BELEDİYE DESTEĞİ SIFIR ATIK PROJESİNEUŞAK BELEDİYESİNDEN DESTEK İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NIN PROJESİNE UŞAK BELEDİYESİNDEN DESTEK ENFLASYONLA MÜCADELE PROGRAMINA İLK DESTEK UŞAK BELEDİYESİ'NDEN UŞAK BELEDİYESİ HAYVAN BARINAĞI ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI YEŞİL UŞAK'IN DEV PROJESİNE İL GENEL MECLİSİ'NDEN DESTEK HAYVAN PAZARYERLERİNİN KURASI ÇEKİLİYOR UŞAK MODERN HAYVAN PAZARINA KAVUŞUYOR Uşaklı Ciritçilerden 24 Haziran'da AK Parti'ye Tam Destek Uşak Seçmeninden AK Kadrolara Tam Destek
uşak uşak belediyesi nurullah cahan yardım hayvan barınağı öğrenciler