Haberler

ŞAMPİYONDAN BELEDİYE ZİYARETİ

316
31-05-2018

Fas’ta düzenlenen Olimpiyatlarda Türkiye’yi temsil eden ve dünya şampiyonu olan Uşaklı lise öğrencisi Mehmet Çelik, Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın misafiri oldu. Cahan tam destek vurgusu yaptı.

Uluslararası Okul Sporları Federasyonu tarafından Fas’ta düzenlenen Liselerarası Dünya Olimpiyatlarında atletizm kategorisinde ülkemizi temsil eden milli sporcu Mehmet Çelik 800 metreyi 1 dakika 50 saniye 63 saliselik dereceyle koşarak dünya şampiyonluğunu kazandı. 17 yaşında olan milli atlet geçtiğimiz yıl Macaristan’da yapılan 2017 Avrupa Olimpik Gençlik Yaz Festivalinde 1500 metrede altın madalya kazanmıştı. Başarıya doymayan genç sporcu bugün Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’a misafir oldu. Ziyaretten nedeniyle memnuniyet duyduğunu ifade eden Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Antrenör Ali Yılmaz ile şampiyon Mehmet Çelik’e ülkemizi ve şehrimize kazandırdığı başarı nedeniyle hediye takdimi gerçekleştirdi.

Başkan Cahan “Şehrimizden Böyle Yetenekler Çıkması Gurur Verici”

Ziyaretten büyük memnuniyet duyan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Mehmet’ten gelen şampiyonluk haberi bizim göğsümüzü kabarttı. Uşak halkı gerçekten imkân verildiğinde yurt çapında da dünya çapında da birçok başarıya imza atabiliyor. Bugün bize düşen Mehmet ve nice Mehmetlerin arkasında durmak. Onların imkânlarını arttırarak daha iyi bir gelecek sunmak. Mehmet kardeşimizi ve antrenörümüzü kutluyorum, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Uşak Atatürk Lisesi öğrencilerinden Mehmet Çelik’in antrenörü Ali Yılmaz ise, “Oyuncumuz Mehmet Çelik dünya şampiyonu oldu. Kendi kategorisinde Cumhuriyet tarihinin en büyük başarısıdır. Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bizleri yalnız bırakmadı, bundan sonraki bütün maçlarımızda yanımızda olacak. Her sporcunun yanında olduğu gibi bizim de yanımızda olacak. Kendisine tekrar teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Dünya Şampiyonu Mehmet Çelik de, destek sözünü aldıklarını belirterek yanlarında olan Başkan Nurullah Cahan’a teşekkürlerini iletti.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Uşak Belediyesi'nden Atlı Cirit Spor Kulüplerine Destekler Devam Ediyor 07.12.2018 Tarihli Belediye Meclis Karar Özetleri İlanı 04.12.2018 Tarihli Belediye Meclis Karar Özetleri İlanı 03.12.2018 Tarihli Belediye Meclis Karar Özetleri İlanı 06.12.2018 Tarihli Belediye Meclis Karar Özetleri İlanı 05.12.2018 Tarihli Belediye Meclis Karar Özetleri İlanı ASIRLIK SANAT MİRASLARI UŞAK BELEDİYESİNE EMANET UŞAK BELEDİYESİ KÜÇÜKLER İÇME SUYU ARITMA TESİSİ AVRUPALI MİSAFİRLERDEN TAM NOT ALDI 03.12.2018 Tarihli Belediye Meclis Gündemi İlanı 13.11.2018 Tarihli Belediye Meclis Karar Özetleri İlanı
uşak uşak belediyesi nurullah cahan ziyaret dünya şampiyonu mehmet çelik olimpiyat