Haberler

Uşak Belediyesi 3'üncü Battı Çıktıyı İnşa Ediyor

985
20-05-2017

Geçtiğimiz yıl otogar kavşağında Şehit Mehmet Çetin ve stadyumun bulunduğu noktaya da Osmanlı köprülü kavşaklarını inşa eden Uşak Belediyesi, 3'üncü battı çıktıyı, Çivril yol ayrımının bulunduğu bölgeye yapıyor.

Uşak Belediyesi ekipleri, kısa bir süre önce ihalesi yapılan 3'üncü battı çıktılı kavşak inşaatı için yan yolları açmaya başladı. Yaz döneminde bitirilmesi beklenen 3'üncü battı çıktı inşaatı sahasında incelemeler yapan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, burada görev yapan ekiplerden çalışmaların seyri hakkında bilgi aldı.

Kentte inşa edilen battı çıktılı kavşakların trafiği rahatlattığını dile getiren Başkan Nurullah Cahan, burada yaptığı açıklamada, "Uşak'ın tüm giriş ve çıkış yollarında değişikliğe gittik, şu anda Sivaslı yolu kavşağındayız. Battı çıktı ihalesini kısa bir süre önce bitirdik ve şu anda yan yollarımızı açıyoruz. Yan yollar kaliteli olmalı ki, sürücülerimiz sıkıntı yaşamadan, ulaşıma devam etsinler" dedi.  3'üncü battı çıktının tamamlanmasıyla laleli aydınlatma direklerinin monte edileceğini ve bunun kentin görünümü için yararlı olacağını anlatan Başkan Cahan, "2 battı çıktı yaptık ve üniversiteye kadar bisiklet yolumuzu tamamladık. Laleli tasarruflu aydınlatma direkleriyle yapımını tamamladığımız noktaları estetik ve güvenilir bir alan haline getirdik. Artık aracıyla Uşak'a girenler, ilimizi fark edecekler. Laleli direklerle ilgili olarak da şunu söyleyebilirim. Uşak, İtecik lalesiyle tanınıyor ve bu direkler sayesinde ilimizin simgelerinden birisi olan lalemizi, daha fazla tanınır hale getireceğiz" diye konuştu.

Bozuk Olan Sivaslı Yolu Yenilenecek   

Çivril ve Denizli istikametine giden sürücülerin ve Deri Karma OSB'deki işletmelerin yoğun olarak kullandığı Sivaslı karayolunun şu anda ekonomik ömrünü tamamladığını ve ihtiyaca yanıt vermediğini kaydeden Başkan Nurullah Cahan, Karayolları Genel Müdürlüğü ile birlikte yenileme çalışması yapılacağını söyledi. Cahan, "Sivaslı yolumuz Deri Karma OSB'ye kadar devam ediyor. Şu anda bu yolumuz çok kötü bir vaziyette. İnşallah bu yaz döneminde Karayolları Genel Müdürlüğü ile birlikte Sivaslı yolumuzu da yapacağız. Bozuk yol bırakmayacağız, ana ve tali yolların hepsi kullanışlı hale gelecek" dedi.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Çevre Yolu Projesi İle Uşak, Termal Kent Olarak Adını Yazdıracak Başkan Cahan 3. Battı Çıktı İçin Mandala Bastı Uşak'ta Unutulmaz Türk Halk Müziği Konseri Uşak Çevre Birliği Başkanlığından İhale İlanı İade-i Ziyaret Uşak İçin İstişare Toplantısına Dönüştü Uşak'ın En Büyük Alt Yapı Projesinde Sıra Son Bağlantıda İskender Pala Uşak Halkıyla Buluştu Lider UTAŞ Uşakspor Sahadan 3 Puanla Ayrıldı Muratbey Uşak Seriye Bağladı Uşak'tan Sınıra Gönül Köprüsü
uşak uşak belediyesi nurullah cahan battı çıktı