Haberler

Uşak, Çiçek Açtı

185
5-05-2017

Uşak Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından kentin çeşitli yerlerindeki park ve refüjlere dikilen Türk kültürünün de bir parçası olan lale, nergis, sümbül soğanları çiçek açmaya başladı.

Uşak Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından Kasım ayında dikimleri yapılan lale, nergis, sümbül soğanlarının çiçek açmasıyla Uşak güzel görüntüye kavuştu.

İstiklal Caddesi, Şeref Caddesi, Orhan Dengiz Bulvarı ve diğer işlek güzergahlara yaklaşık olarak 200 bin adet çiçek soğanı dikildi. Birbirinden farklı mevsimlik çiçekler ve soğanlı bitkilerle cadde ve kavşaklar daha estetik hale geldi.

Konuyla ilgili bilgi veren Uşak Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Bahattin Semerci, “Ülkemizin soğanlı bitki kültürüne sahip çıkmak için lale, sümbül, nergis çiçeklerin kullanımını parklarımızda ve caddelerimizde yaygınlaştırmak istiyoruz. Mevsimlik bitkilerimizin şehrimizin güzel görüntüye kavuşması için dikimine önem veriyoruz. Önümüzdeki günlerde de yazlık mevsimlik çiçek ekim çalışmalarımızı başlatacağız” dedi. 

Kentin görsel bütünlüğü açısından cadde, park ve sosyal alanlarda uygulanan peyzaj çalışmalarını önemsediklerini ifade eden Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Mevsimlik çiçeklendirme çalışmalarını tamamlayan ekiplerimiz de Uşak’ı rengarenk bir yaza hazırladı. Zarafetin ve asilliğin simgesi olan lalelerde vatandaşlarımızın göz zevkine hitap diyor. Şehrimiz için hazırladığımız dönüşüm alanlarının büyük bölümü yine yeşil alanlardan oluşuyor” diye konuştu.

0.0
Son Düzenlemeler: 05 Mays, 2017
İlgili İçerikler: Uşak Belediyesi Çocuklarda Çevre Bilinci Oluşturuyor Uşak Belediyesine 2 Yeni Başkan Yardımcısı Atandı Uşak Belediyesi Sanat Akademisi'nin Galası Yapıldı Uşak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Ödüllü Resim Yarışması Uşak Belediyesi 3'üncü Battı Çıktıyı İnşa Ediyor Hüsnü Şenlendirici, Uşak Belediyesi Sanat Akademisinin Açılışına Katıldı Uşak Belediyesi, İrem Derici'yi Gençlikle Buluşturdu Uşak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, Miniklere Trafik Kurallarını Öğretiyor Uşak'ta Yılın İlk Beş Ayında 63 Bin Ton Asfalt Serimi Gerçekleşti Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş Uşak'ta
uşak uşak belediyesi nurullah cahan çiçek lale nergiz