Haberler

UŞAK MODERN HAYVAN PAZARINA KAVUŞUYOR

900
7-08-2018

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Uşak Damızlık Koyun, Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Asım Küçükakın ile kente kazandırılan yeni hayvan pazarını ziyaret etti. Yirmi bin metrekarelik alana yapılan hayvan pazarının Kurban Bayramı öncesi kullanıma hazır olacağı müjdesini verdi.

Uşak’a birçok modern pazaryeri kazandıran ve eskiyen pazar yerlerini yenileyen Uşak Belediyesi bu kez Uşak’ın en büyük sorunlarından birisi haline gelen hayvan pazarı ihtiyacına yanıt verdi. Eski hayvan pazarının koşullarının yetersiz kalması ve hayvanlar için sağlıklı ortamın bulunmaması nedeniyle inşa edilen yeni pazar için geri sayım başladı. Göreve geldiği ilk günden bu güne şehirdeki esnaf ile bağını koparmayan Başkan Cahan pazar yerleri ile Uşak’ı Türkiye’nin örnek şehirlerinden birisi haline getirdiklerini kaydetti.

Başkan Cahan “Söz Verdiğimiz Bütün Hizmetleri Yapıyoruz”

Yeni hayvan pazarını Uşaklılara kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, artık hem sağlıklı hem de göze hitap eden bir ortamda hayvan alışverişlerinin yapılacağını belirtti. Başkan Cahan, “Yaşadığımız şehrin önde gelen sorunlarından birinin çözümü olarak hayvan pazarını inşa ettik. Daha önce kentimizin değişik yerlerinde hayvan pazarı açarak bu sorunumuzu çözmeye çalışıyorduk. Ancak gerek o mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımıza gerekse bu pazarları kullanan tüccarlarımıza bu alanlarımız yetersiz geliyordu. Burada yeni pazarımız 20 bin metrekarelik alanımızın içinde üç bin metrekarelik kapalı kısımda bulunuyor. İçerisinde kafeteryamızdan mescidimize kadar bütün sosyal alanlarımız mevcut durumda. Kurban Bayramında hem küçükbaş hayvanlar hem de büyükbaş hayvanlarımız için modern bir kulanım alanı oldu. Söz verdiğimiz gibi bütün hizmetlerimizi hassasiyetle takip ederek hemşerilerimizin hizmetine sunuyoruz. Şimdiden şehrimize hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Uşak’a yakışan modern bir pazaryeri olduğunu söyleyen Uşak Damızlık Koyun, Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Asım Küçükakın ise tüccarların artık daha rahat bir şekilde alışverişlerini yapabileceğini dile getirdi. Küçükakın, “Uşak’ımıza yakışır bir pazar yeri olmuş. Çiftçiler bizim başımızın tacıdır. Belediye Başkanımıza bizlere sahip çıktığı ve böyle modern pazaryerlerini bizlerin hizmetine sunduğu için şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Ziyarete Başkan Nurullah Cahan’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Hakan Uludağ, Mustafa Dayıoğlu, İsmail Ünal ve Serdar Zengin katıldı.

0.0
Son Düzenlemeler: 07 Austos, 2018
İlgili İçerikler: Uşak Belediyesi'nden Elmalıdere Mezarlığı'na Genişletme Kararı Uşak Belediyesi Ertuğrul Gazi İmam Hatip Ortaokulu İçin Yeni Alan Tahsis Etti UŞAK AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİ İLE KALKINMAYA DEVAM EDECEK UTAŞ UŞAKSPOR BAŞKAN CAHAN'DAN ALDIĞI MORALLE MAÇA HAZIR UTAŞ EKİPLERİNİN HUMMALI ÇALIŞMASIYLA UŞAK KAR KIŞA TESLİM OLMADI UŞAK BELEDİYESİ KÜLTÜREL MİRASLARINA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR UŞAK'TA EL EMEĞİ GÖZNURU ESERLER GÖRÜCÜYE ÇIKTI ŞEHİT MUHSİN YAZICIOĞLU UŞAK'TA UNUTULMADI UŞAK ESNAF ve SANATKÂRLAR ODALARI BAŞKANLARI'NDAN BAŞKAN CAHAN'A TEŞEKKÜR ZİYARETİ Ayşe Özdemir, Hatice ve Ali Yeşilkuşak
hayvan pazarı uşak uşak belediyesi nurullah cahan modern