Haberler

Uşak'ta Yılın İlk Beş Ayında 63 Bin Ton Asfalt Serimi Gerçekleşti

684
15-05-2017

Uşak’ta alt ve üst yapı faaliyetleri devam ediyor. Bu yılın ilk 5 ayında 63 bin tonluk asfalt serimi gerçekleştirdiklerini ifade eden Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Daha yaşanabilir bir kent için, Uşak’ın altını üstüne getirmeye devam edeceğiz” dedi.

Uşak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kentin farklı noktalarında alt ve üst yapı çalışmalarını sürdürüyor. Çalışma yapılacak alanda ilk olarak Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri, kanalizasyon ve yağmur suyu drenajındaki eksikleri giderilmesi, bakım ve onarımın yapılması gibi faaliyetlerde bulunuyor. Bu çalışmaların akabinde Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, asfaltlama aşamasına geçiyor.

2017’nin ilk 5 ayında 63 bin ton asfalt serimi, 56 bin 333 metrekare parke taşı ve 31 bin 474 metrekare bordür döşemesini gerçekleştirilirken; 3 bin 528 metre kanalizasyon, 864 metre içme suyu ve 904 metre yağmur suyu hattı döşendi.

Vatan caddesinde asfalt serimi tamamlanırken, ekipler çalışmalara Batıkent caddesinde devam ediyor. Önümüzdeki günlerde ise kentsel dönüşüm sahası, Koru park mevki ve Kuyucak mezarlığı çevresinde asfalt serimi çalışmaları planlanıyor. Aşınan ve yıpranan yollarda da bakım ve onarım yapan ekipler, Ünalan, Kemalöz ve Dikilitaş Mahallesi’ndeki ara sokaklarda da parke taşı döşüyor.

Kentteki alt ve üst yapı çalışmalarının devam edeceğini belirten Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, söz konusu faaliyetlerin yaz döneminde mutlaka bitirilmesi gerektiğini belirterek, “Yapılan çalışmalar, anlık trafik sıkışıklıklarına yol açabiliyor. Söz konusu çalışmaları yapmazsak, kış döneminde daha büyük sorunlar ortaya çıkacaktır. Daha yaşanabilir bir kent için, Uşak’ın altını üstüne getirmeye devam edeceğiz. Ekiplerimiz sıcakların artmasıyla gece yarıları da fazla mesai yaparak, kalıcı rahatlık için çalışacaklar” dedi.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Emine Kıymet Besci UŞAK BELEDİYESİ İLK MAHALLE İFTARINI CUMA PAZARI'NDA DÜZENLEDİ Harmandalı Yörükleri 6. Yörük Şenliği Coşkuyla Gerçekleştirildi Minikler ilk fidanını başkan amcalarıyla dikti Dayanışma Kupasında İlk Düdük Çaldı Uşaksporlular Derneği'nin İlk Ziyareti Cahan'a Oldu AK Parti Uşak'ın Siyaset Akademisinde İlk Ders Verildi Başkan Cahan "Yılın Kadınlarının" Yanında Oldu Bir Yılda Üçüncü Battı Çıktı Şehre Kazandırılıyor: Asfalt Serim İşlemi Başladı Dikilitaş Mahalle Konağı İlk Misafirlerini Ağırladı
uşak uşak belediyesi nurullah cahan çalışmalar asfalt serimi