Haberler

1.Uşak Tiyatro Festivali Sona Erdi

1779
28-03-2017

1.Uşak Tiyatro Festivali Sona Erdi

Uşak Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Tiyatro Festivali, Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu ekibinin “Pardon! Çok Tuhaf Soruşturma” adlı oyununun sahnelenmesi ile sona erdi.

Atatürk Kültür Merkezi’nde 8 ilden gelen tiyatro ekiplerinin 5 gün boyunca sahne aldıkları Uşak 1. Tiyatro Festivali, ev sahibi Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu ekibinin “Pardon! Çok Tuhaf Soruşturma” adlı oyunu ile noktalandı.

İlk günden son güne kadar yoğun katılımın sağlandığı festival, Uşak’lı sanatseverlerden de tam not aldı. Uşak’ta ilk kez düzenlenen ve Türkiye’nin dört bir yanından ekiplerin bir araya geldiği festivalde birbirinden değerli sanatçılar sahne aldı. Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve  Başkan Yardımcısı Erol Korkmaz'ın katıldığı kapanış gecesine Uşak’lı sanatseverler de yoğun ilgi gösterdi.

Oyundan önce bir konuşma yapan Farklı Ses Kadın Tiyatrosu eğitmen hocası Aygün Günay, “5 gündür buradayız ve bizler Uşak’ı çok sevdik” dedi. Günay, “İlklerin şehri Uşak yine bir ilki yaptı. Tiyatro ekibi kurdu, oyuncular yetiştirdi ve bunu sadece 1 yılda başardı. Gerçekten bu büyük bir iş ve bunu başaran başta Belediye Başkanı Nurullah Cahan’a ve tiyatro hocamız Murat Çubukçu’ya çok teşekkür ediyorum. Bizleri çok güzel ağırladılar ve böyle bir ortamda yaşadığımız duygular ifade edilemez. Tiyatroyu sevin, tiyatroya gelin. Tiyatro güzeldir” diyerek sözlerini noktaladı.

Belediye Başkanı Nurullah Cahan ise başarılı bir festival yaptıklarını ve Uşaklı sanatseverlerle tiyatro ile dolu 5 gün geçirdiklerine değinerek, “Yaklaşık bir yıl önce buradaki oyuncu arkadaşlarımızın ve Genel Sanat Yönetmenimiz Murat Hocamızın önderliğinde tiyatro kulübümüzü kurduk. 1 yıl sonrada Uşak’ta bir ilki gerçekleştirdik ve Tiyatro Festivalimizi yaptık. Sizlerle kapanış gecesinde bir araya geldik. Birbirinden değerli arkadaşlarımıza ve emeği geçen hocalarımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Başkan Cahan bu tür festivallere her zaman ev sahipliği yapmak istediklerini belirterek, “Uşak efeler ve aşıklar diyarı, artık yeni tiyatrocularımızı yetiştirme zamanı. Çünkü un, şeker ve yağ var. Bizlerde bundan helva yapacağız. Uşak Belediyesi olarak her zaman olduğu gibi sanatın ve sanatçıların yanında olmaya devam edeceğiz. Uşaklı hemşehrilerimin 5 gün boyunca Tiyatro Festivalimize göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı ayrıca teşekkür ederim. Nice festivallerde buluşmak dileğiyle.“ açıklamasında bulundu.

Belediye Başkanı Nurullah Cahan konuşmalarından sonra festivalde emek gösteren hocalara ve oyunculara plaketlerini ve katılım belgelerini takdim etti. 

0.0
Son Düzenlemeler: 28 Mart, 2017
İlgili İçerikler: Ramazan Erdinç Kentin İlk Moda Festivali Moda Fest Başladı! Genç Kuşak Fest Sefo Konseriyle Sona Erdi EVLİLİK OKULU İKİNCİ MEZUNLARINI VERDİ EVLİLİK OKULU İLK MEZUNLARINI VERDİ Merdim Demir UŞAK BELEDİYESİ DEDEKTİFLERE ROZETİNİ VERDİ Musa Merdin UŞAK BELEDİYESİ 7. GELENEKSEL CİRİT TURNUVASI SONA ERDİ HASRET SON BULDU DRİFT FESTİVALİ UŞAKLILARLA BULUŞTU
uşak uşak belediyesi nurullah cahan 1. tiyatro festivali kapanış gecesi uşak belediyesi şehir tiyatrosu pardon