Haberler

2. Geleneksel Okçuluk Yarışması Yapılan Etkinliklerle Tamamlandı

1202
25-05-2017

2. Geleneksel Okçuluk Yarışması Yapılan Etkinliklerle Tamamlandı

Üniversiteler Arası 2. Geleneksel Okçuluk Yarışması düzenlenen kortej yürüyüşü ve Uşak Belediyesi Atlı Spor ve Rehabilitasyon Merkezi'nde yapılan gösterilerle sonlandı.

Bu sene Uşak’ın ev sahipliğinde, Uşak Belediyesi ve Uşak Üniversitesi öncülüğünde gerçekleşen Üniversiteler Arası 2. Geleneksel Okçuluk Yarışması 2 gün boyunca yapılan etkinliklerle tamamlandı. Turnuvanın ilk gününde geleneksel okçuluk müsabakaları yapılırken, bugün ise Belediye önünden 15 Temmuz Şehitler Meydanı’na kadar kortej yürüyüşü ve Uşak Belediyesi Atlı Spor ve Rehabilitasyon Merkezi'nde atlı akrobasi, atlı savaş sanatları ve atlı okçuluk gösterileri gerçekleştirildi. Gösterilerden sonra yarışmada dereceye giren üniversitelere ödülleri takdim edildi.

Etkinliğin ilk gününde düzenlenen geleneksel okçuluk müsabakalarında 1. sırayı Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi alırken 2. sırada Sakarya Üniversitesi ve 3. sıradaysa Uşak Üniversitesi yer aldı.

Etkinliğe Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Yılmaz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin Mercan, Diriliş ‘Ertuğrul’ dizisiyle tanınan Uşak’lı oyuncu Mehmet Pala ve Uşaklı vatandaşlar katıldı.

Kortej yürüyüşünden sonra açıklama yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Uşak’ın efeler, yiğitler ve cirit diyarı olduğunu ifade ettiği konuşmasında, “Yörükler memleketi olan şehrimizde vatandaşlarımızı atla ve okçulukla buluşturuyoruz. Uşak Üniversitesi ve Binicilik ve Okçuluk Topluluğumuzla istişarelerde bulunarak etkinliği gerçekleştiriyoruz. Bu tür etkinlikler, Uşak’ın atlı binicilik ve cirit sporlarında daha da gelişmesine ve adından söz ettirmesine vesile olacaktır.  Şehir dışından gelerek bu turnuvamıza katılım gösteren üniversitelerimize ve sporcularımıza da teşekkür ediyoruz. Etkinliğimiz hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Öte yandan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, ata binerek vatandaşları selamladı ve ok atışı yaparak hünerlerini sergiledi.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Uşak Belediyesi Geleneksel Ramazan Etkinlikleri Uşaklılara Keyifli Anlar Yaşatıyor UŞAK BELEDİYESİ DESTEKLİ 3. GELENEKSEL BAHARA MERHABA TENİS TURNUVASI SONA ERDİ AVRUPA KÜLTÜREL MİRASI GELENEKSEL OKÇULUK EU- ARCHERITAGE PROJESİ'NİN AÇILIŞ TOPLANTISI UŞAK'TA GER Uşak'ta Gaziler Günü düzenlenen etkinliklerle kutlandı Kurban Bayramı Hazırlıkları Tamamlandı UŞAK'TA GELENEKSEL ESNAF FESTİVALİ BAŞLADI GELENEKSEL ÇOCUK FESTİVALİ BAŞLIYOR 30 Ağustos Zafer Bayramı Yapılan Törenle Kutlandı Uşak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Ödüllü Resim Yarışması Geleneksel Bahara Merhaba Tenis Turnuvası Başladı
uşak uşak belediyesi nurullah cahan turnuva okçuluk binicilik