Haberler

2. Geleneksel Okçuluk Yarışması Yapılan Etkinliklerle Tamamlandı

2225
25-05-2017

2. Geleneksel Okçuluk Yarışması Yapılan Etkinliklerle Tamamlandı

Üniversiteler Arası 2. Geleneksel Okçuluk Yarışması düzenlenen kortej yürüyüşü ve Uşak Belediyesi Atlı Spor ve Rehabilitasyon Merkezi'nde yapılan gösterilerle sonlandı.

Bu sene Uşak’ın ev sahipliğinde, Uşak Belediyesi ve Uşak Üniversitesi öncülüğünde gerçekleşen Üniversiteler Arası 2. Geleneksel Okçuluk Yarışması 2 gün boyunca yapılan etkinliklerle tamamlandı. Turnuvanın ilk gününde geleneksel okçuluk müsabakaları yapılırken, bugün ise Belediye önünden 15 Temmuz Şehitler Meydanı’na kadar kortej yürüyüşü ve Uşak Belediyesi Atlı Spor ve Rehabilitasyon Merkezi'nde atlı akrobasi, atlı savaş sanatları ve atlı okçuluk gösterileri gerçekleştirildi. Gösterilerden sonra yarışmada dereceye giren üniversitelere ödülleri takdim edildi.

Etkinliğin ilk gününde düzenlenen geleneksel okçuluk müsabakalarında 1. sırayı Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi alırken 2. sırada Sakarya Üniversitesi ve 3. sıradaysa Uşak Üniversitesi yer aldı.

Etkinliğe Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Yılmaz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin Mercan, Diriliş ‘Ertuğrul’ dizisiyle tanınan Uşak’lı oyuncu Mehmet Pala ve Uşaklı vatandaşlar katıldı.

Kortej yürüyüşünden sonra açıklama yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Uşak’ın efeler, yiğitler ve cirit diyarı olduğunu ifade ettiği konuşmasında, “Yörükler memleketi olan şehrimizde vatandaşlarımızı atla ve okçulukla buluşturuyoruz. Uşak Üniversitesi ve Binicilik ve Okçuluk Topluluğumuzla istişarelerde bulunarak etkinliği gerçekleştiriyoruz. Bu tür etkinlikler, Uşak’ın atlı binicilik ve cirit sporlarında daha da gelişmesine ve adından söz ettirmesine vesile olacaktır.  Şehir dışından gelerek bu turnuvamıza katılım gösteren üniversitelerimize ve sporcularımıza da teşekkür ediyoruz. Etkinliğimiz hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Öte yandan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, ata binerek vatandaşları selamladı ve ok atışı yaparak hünerlerini sergiledi.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: 9. GELENEKSEL ATLI CİRİT TURNUVASI BAŞLADI Hacıkadem Mahallesi 7025 ada 42-43-44-45-46-47-48 parsellerde yapılan imar uygulamasının tapu dağıtı UŞAK'TA KURTULUŞUN 100. YILI ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE TAÇLANDI GURBETÇİ FESTİVALİ RENKLİ ETKİNLİKLERLE BAŞLADI Gençliğe Yapılan Yatırım Karşılık Buldu Kentin Geleneksel Değerleri Yaşatılıyor UŞAK BELEDİYESİ 7. GELENEKSEL CİRİT TURNUVASI SONA ERDİ Zeyilname 3 Uşak Belediyesi Yayalaştırılan Sokaklar Mimarlık-Kentsel Tasarım Fikir Proje Yarışması Yarışma Takvimi Güncellemesi Yayalaştırılan Sokaklar Mimarlık Kentsel Tasarım Fikir Proje Yarışması Yarışma Soru-Cevapları İlanı Yayalaştırılan Sokaklar Mimarlık Kentsel Tasarım Fikir Proje Yarışması
uşak uşak belediyesi nurullah cahan turnuva okçuluk binicilik