Haberler

​40 Bin Karanfille Anlamlı Bir Çalışma

1268
20-05-2016

40 Bin Karanfille Anlamlı Bir Çalışma

Cahan, “Manevi Günlerimizi En Güzel Şekilde Yaşıyoruz”

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan özel gün ve maneviyatı olan günleri daha anlamlı kılmak için çalıştıklarına dikkat çekerken, “Berat Kandili’nde de bizlere yakışan bir şekilde 40 bin karanfille Rabbimizin Güzel İsmini ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) nin ismini yazdık”  ifadesini kullandı.

Uşak Belediyesi maneviyatı olan özel gün ve gecelerde Türkiye’de ilk denilecek çalışmalara imza atıyor. Bu kapsamda 10 Kasım’da 50 bin karanfille Türk Bayrağı yapan Belediye, Berat Kandili nedeniyle de anlamlı bir etkinliğe daha imza attı. Bu kapsamda Türkiye Çiçekçiler Federasyonu ve Fotoğrafçılar Odası’yla işbirliğiyle 40 bin karanfille Yüce Allah’ımızın ismi ve Peygamberimiz Hz Muhammed (SAV) in ismi yazıldı.  Etkinliğe Başkan Nurullah Cahan’ın yanı sıra Türkiye Çiçekçiler Federasyonu Başkanı Daştan Evcen, Teleflor Uluslararası Çiçekçilik Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Daştan, Uşak Fotoğrafçılar Odası Başkanı Ömer Önal ve meslek odalarının başkanları da katıldı. Başkan Cahan karanfillerle yapılan güzel etkinlikte karanfil dikerek katkı sağladı.

Manevi günleri en güzel şekilde yaşıyoruz

Burada bir açıklama yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “ Manevi günlerin daha iyi yaşanabilmesi adına örnek çalışmalar yapıyoruz” dedi. Cahan, “Bugün meslek odalarımızın temsilcileriyle birlikte yine maneviyatı dolu bir çalışmaya imza attık. Bilindiği gibi daha önce Fotoğrafçılar Odamızla beraber 10 Kasım tarihinin önemine istinaden 50 bin karanfille Türk Bayrağı yapmıştık. Şimdi de yine Fotoğrafçılar Odamızla birlikte Berat Kandili’ni en güzel şekilde yaşayacak bir çalışma içindeyiz. 40 bin karanfille Yüce Rabbimizin Güzel İsmini ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) in ismini yazıyoruz. Bu etkinlikte emeği olan herkese teşekkür ediyoruz. Bu vesileyle Berat Kandili’nin de hayırlara vesile olmasını diliyoruz” diye konuştu.

Heyecan duyduk

Yapılan çalışmanın güzelliğine atıfta bulunan Türkiye Çiçekçiler Federasyonu Başkanı Daştan Evcen, “Federasyon görevimde kısa bir süre olmasına rağmen Uşak Belediyesi’nde güzel bir çalışmaya şahit olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bize böyle bir çalışma haber edilince heyecan duyduk. Çalışmanın örnek olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Belediye yanımızda

Uşak Fotoğrafçılar Odası Başkanı Ömer Önal ise, “Biz bu şekilde bir çalışma yapmak istediğimizi Belediye Başkanımız Sayın Nurullah Cahan’a ilettiğimizde bizleri kırmadı ve hemen çalışmalara başlanması yönünde talimatlarını verdi. Biz manevi günlerin en anlamlı şekilde yaşanmasından yanayız. Bu nedenle bizlerin yanında olan başkanımıza teşekkür ederiz” dedi.

Uşak fark yarattı

Uşak’ta örnek olacak bir işe imza atıldığını ileten Teleflor Uluslararası Çiçekçilik Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Daştan, “Türkiye çapında çiçekçilik faaliyetlerini içeren her türlü projeyi takip ediyoruz. Uşak bu konuda örnek olmakla beraber fark yaratmaktadır” dedi.

0.0
Son Düzenlemeler: 21 Mays, 2016
İlgili İçerikler: Başkan Çakın Çalışmaları Yerinde İnceledi Uşak'ta 80 Bin Karanfille Anlamlı Etkinlik Uşak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Daha Temiz Uşak İçin Çalışmalarına Devam Ediyor Milli Eğitim ve Öğretmenevi'nin Yeni Binalarında Çalışmalar Başladı Miniklerin bir yıllık çalışması turnuvayla taçlandı Yıllar Süren Çalışmalar Kısa Sürede Bitiyor Belediye Başkan Yardımcısı Korkmaz, Çalışma Hayatına Uşak Üniversitesi'nde Devam Edecek Cahan Yapılan Çalışmaları Yakından Takip Ediyor Yeni Uşak İçin Hummalı Çalışma Devam Ediyor Yılın En Yoğun Kar Yağışında Çalışmalar Başarıyla Sürdürülüyor
uşak belediyesi nurullah cahan Karanfil belediye 40 bin fotoğrafçılar odası berat kandili