Haberler

​5 Bin Kişi Şehitler İçin Dua Etti

1946
10-09-2015

5 Bin Kişi Şehitler İçin Dua Etti

Cahan, “Oynanan oyunlara asla izin vermeyeceğiz”

Uşak Belediyesi yaklaşık 5 bin kişiyle teröre lanet yürüyüşü gerçekleştirirken yürüyüşe katılanlar ile birlikte şehitlerin ruhuna eller semaya açıldı. Yürüyüşte bir konuşma yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Ne yaparlarsa yapsınlar birliğimizi bozamayacaklar” dedi.

Uşak Belediyesi son zamanlarda terör olaylarının artması ve şehitlerin verilmesi nedeniyle “Teröre Lanet Yürüyüşü” düzenledi. Uşak Belediyesi hizmet binası önünden başlayan yürüyüşe Belediye Başkanı Nurullah Cahan, AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve 5 bine yakın vatandaş katıldı. Yürüyüşte cirit takımları da eşlik ederken 5 bin kişi hep birlikte şehitler için dua etti. Dağıtım yapılan bayraklar ile her taraf al beyaz renklere bürünürken, yoldan geçen vatandaşlar da yürüyüşe alkışlar ve sloganlar ile destek verdiler. Bazı vatandaşların ise duygulanarak ağladığı görüldü.

Beraberliğimizi bozamayacaklar

Yürüyüşün ardından bir konuşma yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Kim ne yaparsa yapsın asla birlik ve beraberliğimizi bozamayacak” dedi. Ülkenin hassas bir dönemden geçtiğini aktaran Cahan, “Uşak olarak buradan hem Türkiye’ye, hem de dünyaya terörü lanetlediğimizi ve birlik ve beraberlik içinde en güzel şekilde gösterdik. Biz bu vatanı ecdadımızdan emanet aldık. İnşallah bundan sonra bizden sonraki gelecek nesle de bölünmeden ve parçalanmadan teslim edeceğiz. Çanakkale Savaşı’nda, Kurtuluş Savaşı’nda bu vatan evlatları ülkesine nasıl sahip çıktıysa bundan sonra da çıkacaktır. Bu devlet ve bu millet için şehit olanlar ve bugüne kadar vatanımız için canlarını veren şehitlerimizin mekanı cennet olmasını diliyoruz. Ayrıca Allahü Teala’nın birlik ve beraberliğimizi daim etmesini, aramıza fitne sokmamasını, teröre ve terörü destekleyenlere lanet etmesini temenni ediyoruz” dedi. 

Oyunlar ülkemizi bölmeyecek

Türkiye üzerinde oyun oynandığını ve kardeşi kardeşe kırdırarak bölünme senaryoları yazıldığına dikkat çeken Cahan, oyuna gelinmemesi konusunda uyarıda bulundu.

Cahan, “Ülkemizde bugün çok çirkin bir oyun oynanıyor. Tüm dünyanın göz bebeği olan ülkemizi alçakça oyunlar ile bölmek istiyorlar. Biz tarihimizde nasıl birlik ve bütünlük içinde bu oyunu oynamak isteyenleri kovduysak, bundan sonra da aynı şekilde kovacağız. Buradan tüm dünyaya sesleniyoruz. Bizler devletimiz içinde bütünlüğümüzü koruyacağız ve bundan sonra da kardeşliğimiz bu şekilde devam edecek” ifadesini kullandı

 Cahan son olarak Uşaklılara evlerini ve işyerlerini bayraklar ile donatarak birlik mesajı verilmesi konusunda uyarıda bulundu.

Konuşmaların ardından şehitlerin ruhuna lokma dökülerek vatandaşlara dağıtıldı. 

0.0
Son Düzenlemeler: 10 Eyll, 2015
İlgili İçerikler: Alaettin Şeker Nurettin Yıldızgezer Kemalettin Damar Alaettin Harman Şerafettin Şahin Uşak Belediyesi'nden "Atatürk'ü Anma Günü" İçin Anlamlı Video Celalettin Kıyar Nurettin Atak Celalettin Işık Başkan Çakın'dan Küresel Soruna Çözüm İçin 'Adım At' Çağrısı
uşak belediyesi nurullah cahan şehitler terör yürüyüşü lanetleme birlik ve beraberlik 5 bin kişi