Haberler

Cahan," Vatandaşlarımızın Menfaatleri İçin Suya Zam Yapmadık"

1593
26-11-2014

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan 2014 yılında suya bir zam yapmadıklarını ve bu kararı 2015 yılında da sürdüreceklerini belirtti. Suyun metreküp fiyatının 1.60 TL olduğunu ifade eden Cahan, vatandaşlarını düşündüklerini ve fiyatta her hangi bir artırıma gitmediklerini bildirdi.

Uşak’ta su konusunda hassas bir yaklaşım sergilediklerini dile getiren Cahan, "İlimizde göreve gelmemiz ile beraber su konusunda hemşehrilerimizi düşünen bir anlayış içinde hareket ettik. İlimizde hem kalite hem de ekonomi olarak suyun en iyi şekilde vatandaşlarımızca kullanılması politikamız oldu. Sonuç itibari ile bu yaklaşımımız vatandaşlarımıza yaradı” dedi. Uşak’ın bu konuda örnek bir şehir olmasını hedeflediklerini bildiren Cahan, vatandaşların suyum zam görmemesinden dolayı mutlu olduğuna dikkat çekti.

Kentte su ile ilgili çalışmaların sürdüğünü dile getiren Cahan, "İlimizde su konusunda çalışmalarımız sürmektedir. Bilindiği gibi geçtiğimiz yıl kurak bir mevsim yaşamamıza rağmen su konusunda aldığımız önlemler ile sorun yaşamadık. Bundan sonra da su ile ilgili projelerimizi bitirerek uzun yıllar susuzluk ile ilgili sıkıntı yaşamayacağız. Önlemlerimizin arasında yeni su kaynaklarının kullanımı da yer almaktadır” ifadesini kullandı.


Vatandaşlarımızın menfaatini önemsiyoruz

Uşak’ta su konusunda sosyal belediyecilik anlayışını yürüttüklerini ifade eden Belediye Başkanı Nurullah Cahan, "Belediyemiz vatandaşlarının menfaatlerini düşünen bir anlayış ile çalışmalarını sürdürmektedir. Projelerimiz ile kentimizde birçok kazanım sağlayacak olan belediyemiz, temel belediye hizmetlerinin sunumunda vatandaşları ile dost bir yönetim tarzı içindedir. Su konusunda da yaklaşımımız aynıdır. Belediyemiz 2015 yılı için su ücretlerine zam yapmayarak vatandaşını düşündüğünü göstermiştir. Özellikle dar ve orta gelirli vatandaşlarımızın bu konuda mutlu olmalarını hedefledik” dedi.


Su ile ilgili çalışmalar devam ediyor

Uşak’ın hiçbir dönemde olumsuz hava koşullarından etkilenerek kuraklık ile karşı karşıya kalmamasını arzu ettiklerini söyleyen Başkan Cahan, "Uşak’ta geçtiğimiz dönemde yaşanan hava sıcaklıklarının olumsuz etkilerinin yaşanmaması için ne gerekiyorsa yaptık. Mevsim normallerinin üzerinde sıcak seyreden geçtiğimiz dönemde baraj seviyemiz oldukça aşağı seviyelere gelse de aldığımız tedbirler ile su sıkıntısı ve kesintisi söz konusu olmadı. Uzun vadeli planlarımız ile ilimizde en kurak dönemlerde dahi sıkıntıların olmamasını hedeflemekteyiz. Bunun için projelerimiz de hazırdır” diye konuştu

0.0
Son Düzenlemeler: 28 Kasm, 2014
İlgili İçerikler: GÜRÜLTÜ EYLEM PLANI İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR AYAKLI SU DEPOSU İÇİN YIKIM KARARI ÇIKTI Kabuğu Kırık Kaplumbağa Doğaya Kavuşmak İçin Gün Sayıyor UŞAK'TA GÖRME ENGELLİ BİREYLER İÇİN ÖZEL MENÜ "UŞAK'IN SESLERİ" ÇÖZÜM İÇİN BULUŞTU Ali İhsan İçinata DOWN SENDROMLU MİNİKLER İÇİN UNUTULMAZ BİR GÜN HUZURKENT SPOR TESİSLERİNDE SUNİ ÇİM FUTBOL SAHASINA SERİLMEK İÇİN GRANÜL MALZEME ALIMI UŞAK BELEDİYESİ'NDEN SU TASARRUFU İÇİN ANLAMLI PROJE BAŞKAN ÇAKIN'DAN GÖRME ENGELLİ BİREYLER İÇİN FARKINDALIK HAREKETİ