Haberler

Kar Yağışlarında Sıkıntı Yaşanmadı

1777
6-01-2015

Uşak Belediyesi birimleri kent merkezindeki yoğun kar yağışı nedeni ile bütün ekiplerini seferber ederken, ana hatlarda ve sokaklarda çalışmalarını sürdürüyor. Gece boyunca süren ve hala devam eden çalışmalara Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı 7 ekip, 25 personel, 3 greyder, 5 kamyon, 2 kepçe, 1 tuzlama aracı ve 1 yükleyici ile müdahalede bulunulurken, Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı 225 personel, 5 traktör, 2 damperli kamyon ve 1 kepçede gece boyunca kentte yaşayanların olumsuz koşullardan etkilenmemesi için çalışmalarını sürdürdü.

Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, meteorolojik verilerin günler öncesinden belli olmasının ardından ilgili tüm birimlerin hazır bir şekilde beklediğini ve yağış ile beraber hemen müdahaleye başlandığını vurguladı. Hiçbir vatandaşın yağışlar nedeni ile mağdur olmamasını istediklerini vurgulayan Cahan, "İlimiz günlerdir beklenen yoğun kar yağışı ve soğuklar ile tanıştı. Biz yağışlar nedeniyle stratejik planlarımızı günler öncesinden yapmıştık. Kar yağışının başlamasının akabinde ise hemen birimlerimiz ve personelimiz ile seferber olarak çalışmalara başladık. Ana arterlerden başlayarak, sokaklara kadar yoğun bir çalışma sergiledik” dedi.

Yağışın ardından an itibari ile hiçbir sıkıntı yaşanmadığı bilgisinin geldiğinin altını çizen Cahan, küçük problemler dışında sorun ile karşılaşmamanın mutluluğunu yaşadıklarına dikkat çekti. Birimlerin yağışın durumuna göre 24 saat esası ile çalışmalarını devam ettireceğini ileten Cahan, "Alınan bilgilere göre kar ve soğuk devam edecek. Biz herhangi bir mağduriyetin oluşmaması adına personelimizi hazır tutacağız. Gelen şikayetleri ve sorunları kısa sürede çözeceğiz. Karın getirdiği güzelliklerin yanında sorunların olmaması için var gücümüz ile çalışacağız” ifadesini kullandı.


Sorun yaşanmadı

Uşak Belediyesi’nin kar yağışları konusunda sıkıntı yaşanmaması adına günler öncesinden bütün ekipleri ile beklemede olduğunu anlatan Cahan, "Kentimizde yaşayan tüm vatandaşlarımız meteoroloji yetkililerinin verdiği bilginin ardından kar ile ilgili bir bekleyişi vardı. Biz de belediye olarak kar ile beraber yapacağımız çalışmalar için hazır bekliyorduk. Bu nedenle ekiplerimiz her an kar yağacak gibi birkaç gün öncesinden bekleyişine başladı. Akşam saatlerinde başlayan kar ile beraber ise kentimizin herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmaması için hemen müdahalelere başlandı. Ana hatlarda ve sokaklarda tuzlama çalışmalarının yanında, kaldırımlarda da buzlanmadan kaynaklı düşmelerin olmaması için yoğun bir çaba sarf edildi. Şu an itibari ile yağış nedeni ile herhangi bir sıkıntı doğmamış olmasının mutluluğunu yaşamaktayız” dedi.


Çalışmalar devam edecek

Kentte yağışların devam etmesi ve soğukların artacak olması yönünde bilgilerin geldiğini dile getiren Başkan Cahan, "Belediyemiz aldığı verilerin ışığında personeli ve ekipmanı ile çalışmalarını sürdürecektir. İlimizde trafiğin işlemesi ve vatandaşlarımızın kaldırımlarda sorunsuz bir şekilde yürüyebilmesi için bütün tedbirleri alacağız. Vatandaşlarımızdan gelen şikayetleri anında değerlendireceğiz. Belediyemiz yaptığımız ve yapacağımız çalışmalar neticesinde kar ile mücadelede olumlu not alacak” diye konuştu.


 
0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Beklenen Kar Yağışlarında Sıkıntı Yaşanmadı Çöp taksi ile dar sokaklarda sıkıntı kalmayacak