Haberler

Kentteki Tüm Camiler Temizleniyor

1848
25-12-2014

Uşak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri camilerde temizlik yapmak sureti ile ibadethanelerde örnek bir çalışma başlattı. Ekipler belirli periyotlarda kentte bulunan 95 adet camiye giderek en ince ayrıntısına kadar temizlik yaparken, çalışma vatandaşlardan takdir kazanıyor.

Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, camilerin ve ibadet edilen tüm mekanların temiz olmasını önemsediklerini belirtti. Çalışmaların başlaması ile beraber ekiplerin aralıksız olarak tüm camileri kapsayan bir planlama yaptığını kaydeden Başkan Cahan, "İlimizin temiz bir kent olması ve hemşehrilerimizin temiz bir şehirde yaşaması önceliklerimizin arasında yer almaktadır. Temizlik ise sadece sokak ve mahallelerden ibaret değildir. Bu nedenle bizler için değerli olan mekan ve alanlarda bir çalışma yapmak istedik. Camilerimiz dinimizin gereği her zaman gittiğimiz yerlerden birisi olması hasebiyle ibadet ettiğimiz mekanların temiz olması için biz de katkı sağlamayı düşündük” dedi.

Temizlik çalışmalarının cami görevlilerinin yüklerinin azalması bakımından da bir değer arz ettiğinin altını çizen Cahan, yapılan çalışmanın hitap ettiği kesim bakımından da olumlu bir proje olduğuna dikkat çekti. Buna benzer çalışmalara Belediye olarak devam edeceklerini dile getiren Cahan, "İlimizde vatandaşlarımızın mutlu olmaları adına içerik olarak farklı projelere imza atmaktayız. Kentin fiziki gelişimi ile imajının değişmesinin yanında vatandaşlarımızın beklentilerine cevap verecek projelere imza atıyoruz. Cami temizliği gibi çalışmalarımızı bu nedenle ara vermeden sürdüreceğiz” ifadesini kullandı.


Faydalı bir çalışma

Uşak Belediyesi’nin kentte yaşayan herkesin beklentilerini değerlendiren bir çalışma yöntemi içinde olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Nurullah Cahan, "İlimizde gelişim her yönü ile olmalı diye düşünmekteyiz. Bu nedenle kentimizin beklentilerini bütün detayları ile değerlendirerek çalışma prensibini oluşturmaktayız. Bizler için her zaman önemli yerlerden birisi olan ibadet ettiğimiz camilerde yapılan temizlik çalışmaları bu bağlamda gerçekleştirilmektedir. İlgili birimlerimiz her hafta kentimizin camilerinde titiz bir çalışma ile temizliğini yaparak güzel bir işe imza atmaktadır. Uşak’ta bulunan 95 adet camide yaptığımız çalışma başka illere örnek olacak bir yapıda olmakla beraber beğeni kazanmaktadır” dedi.


Çalışmalar sürecek

Uşak’ta kentin beklentilerine cevap veren projelere devam edeceklerini belirten Başkan Cahan, "Kentimizde halkımızın bakış açısı ile ortaya koyduğumuz projeleri sürdüreceğiz. Sosyal sorumluluk ve sosyal projeler ile hemşehrilerimizin beklentilerine cevap vereceğiz. Mutlu bir kentin ortaya çıkmasında kentlerin imaj değişimine olan inancımızın yanında sosyal çalışmalara da değer vermekteyiz. Bu vesile ile vatandaşlarımıza projelerin devam edeceğini belirtmek isterim” diye konuştu.0.0
Son Düzenlemeler: 29 Aralk, 2014
İlgili İçerikler: Banaz Bağkonak Köyünden Hatice Tümer Hori Tümtaş Nazım Tümer KENTTEKİ SU KAYNAKLARININ KORUNMASI ADINA KOLLAR SIVANDI UŞAK BELEDİYESİ TÜM EKİPLERİYLE SAHADA Uşak Belediyesi Kentteki Kahvehaneleri Dezenfekte Etti Uşak'ta Camiler İbadete Hazır Uşak Belediyesi "Şehrimde Sanat" Projesiyle Şehirdeki Tüm Kesimleri Tiyatroyla Buluşturuyor Ahmet Tümtürk UŞAK BELEDİYESİ TÜM İMKANLARIYLA MAĞDUR AİLENİN YANINDA