Haberler

Üniversite Belediye İşbirliği Kente Kazandıracak

2275
4-06-2014

Üniversite Belediye İşbirliği Kente Kazandıracak

Uşak Belediyesi proje çalışmalarını son hızı ile sürdürüyor. Kısa sürede projelerin en iyi noktalara gelmesi için hedeflerinde ilerleyen Uşak Belediyesi bu konuda önemli aşamaları geçti. Yakın zamanda gerçekleşmeye başlayacak projelerin ardından kentin ufku da değişecek. Kentin hedeflerinde yol alabilmesi için ortak aklı da benimseyen Uşak Belediyesi bu konuda en iyi partnerlerinden birisini de Uşak Üniversitesi’ni yapacak. Uşak’ın marka olma yolunda sorunların aşamasında akademik katkıyı dikkate alan Uşak Belediyesi, bu bağlamda üniversite ile ciddi bir çalışma içinde olacak. Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Uşak’ın ivme kazanabilmesi ve mutlu bir şehrin oluşturulabilmesi için üniversitenin değerli düşüncelerini önemsediklerini belirtti. Akademik çalışmalar ile kentin beklentilerini de göreceklerini bildiren Cahan, " İlimizin yaşanabilir ve güzel kentler arasında yerini alması için şimdiden büyük bir çaba ve performans içine girdik. Mutlu Uşak’ın temellerinin atılması için yaptık oldu mantığından ziyade biz yaptık oldu demek niyetindeyiz. Biz kelimesini kullanırken en büyük paydaşlarımızdan birisi üniversite olacak. Bu sayede kentimiz kalkınmasını daha da hızlandıracak” dedi. Üniversite ile belirli periyotlarda görüşerek neler yapabileceklerini masaya yatıracaklarının altını çizen Cahan, bu sayede en güzel noktalara ulaşacaklarını bildirdi. Kentte ortak aklın her yönü ile işleyeceğini de ileten Cahan, " İlimizde ortak aklın yürütülmesini en başından bu yana ciddiye alıyorduk. Bu konuda ilimizin tüm paydaşlarını içine alacağımız, vatandaşlarının düşüncelerini önemseyeceğimiz bir yapı söz konusuydu. Bu konuda da çalışmalarımız sürüyor. İlimizi hep birlikte el ele mutlu bir geleceğe götüreceğiz” ifadesini kullandı.

Birlikten kuvvet doğacak

Uşak’ta herkesin katılımının sağlandığı bir yönetimin olacağını ifade eden Belediye Başkanı Nurullah Cahan, " İlimizin en güzel kentler arasında yerini alması muhakkak hepimizin beklentileri arasında yerini almaktadır. Bu beklentilerin gerçekleşebilmesi için ise ciddi bir planlama gerekmektedir. Uşak’ın sorunlarının doğru tespiti de marka Uşak olmada önemli bir noktada bulunmaktadır. Biz bu bağlamda belediye olarak katılımın yüksek olduğu bir yönetim tarzı içinde olmak istiyoruz. En büyük destekçilerimizden birisi de şüphesiz üniversitemiz olacaktır. Üniversitemiz son derece başarılı projelere imza atmakla birlikte kent sorunlarına akademik gözle bakmaktadır. Bilimsel araştırmalar ile ilimizin beklentilerinin ne durumda olduğu, istediği projeleri görmekteyiz. Bu nedenle belediyemiz sürekli üniversite ile istişare içinde olacaktır. Bu istişarelerin kentimizin menfaatlerinde ciddi bir yeri olacağına inancımız tamdır. Bununla birlikte ilimiz için herkesin katılımının sağlandığı bir yönetim tarzı içinde olacağız. Kentimizin tarihinde birlik ve baraberlik ruhu içinde büyük başarılar elde edildiğini biliyoruz. Biz kendi dönemimizde de bu birlik ve beraberliği en üst seviyelere çıkaracağız. Her kurum ve her birey ile görüşmemizde fikirlerini ciddiye alacağız. Bu sayede çizdiğimiz yol haritası ile ilimizi tabiri caizse uçuşa geçireceğiz” dedi. 


3.3
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Uşak Belediyesi ve AKÜ Arasında Sokak Hayvanları İçin İş Birliği Protokolü İmzalandı 01.08.2022 Tarihli Belediye Meclis Karar Özetleri İlanı Uşak Belediyesi Gurbetçi Festivali Program Akışı 01.08.2022 Tarihli Belediye Meclis Gündemi İlanı UŞAK BELEDİYESİ ÜÇÜNCÜ FESTİVAL İÇİN KOLLARINI SIVADI UŞAK BELEDİYESİ İLE ARTIK HER "MAHALLEDE ŞENLİK VAR" 01.07.2022 Tarihli Belediye Meclis Karar Özetleri İlanı Uşak Belediyesi Yılların Sorunlarını Bir Bir Çözüyor; Müjdeler Art Arda Geliyor Mülkiyeti Belediyemize ait, 5 adet Taşınmazın İhale İlanı - 22/07/2022 01.07.2022 Tarihli Belediye Meclis Gündemi İlanı