Haberler

Umut Evlerini Ziyaret

1453
12-05-2014

Umut Evlerini Ziyaret

Uşak Valisi Seddar Yavuz'un eşi Selda Yavuz, engellilerin topluma kazandırılması hedeflenen 'Umut Evleri' projesi kapsamında kent merkezinde faaliyet yürüten evleri ziyaret etti.

Belediye Başkanı Nurullah Cahan'ın eşi Halime Cahan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Altın'ın eşlik ettiği Selda Yavuz, Umut Evleri'nde kalan engelliler ile sohbet etti.

Proje kapsamında açılan evlerde engellilerin toplumla uyum içerisinde yaşamaları ve toplumsal hayata uyum sağlamalarının kolaylaştırıldığını belirten Selda Yavuz, "Proje ile Engelsiz Yaşam ve Rehabilitasyon merkezinde kalan engelli kızlarımızın kurumsal kimliği dışında ev ortamında yaşamaları ve bundan duydukları mutluluğu gözlerinde görmek bizleri çok mutlu etti. Bir birleri ile olan ilişkileri, komşuları ile olan ilişkileri, insanların onlara sahip çıkmaları ve hayata entegre olmalarında yardımcı olmaları gerçekten çok sevindirici" diye konuştu.

Bayan Yavuz, evlerde kalan kızlar ve bakıcı anneleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

5.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: BAŞKAN ÇAKIN'DAN MESAİ YAPAN PERSONELLERE BAYRAM ZİYARETİ UŞAKLI MİNİKLER UŞAK BELEDİYESİ GEÇİCİ BAKIM EVİ'NDEKİ DOSTLARINI ZİYARET ETTİ Umut Özbey SERBEST MUHASEBECİLER MALİ MÜŞAVİRLER ODASINDAN BAŞKAN CAHAN'A TEŞEKKÜR ZİYARETİ HİZMET-İŞ SENDİKASI BAŞKAN CAHAN'I ZİYARET ETTİ MERKEZ TAKSİ DURAĞINDAN BAŞKAN CAHAN'A TEŞEKKÜR ZİYARETİ Gönül elçilerinden Başkan Cahan'aTeşekkür Ziyareti Huzurevi sakinlerinden manevi evlatları Başkan Cahan'a Teşekkür Ziyareti Şehit Umut Kayran UŞAK ESNAF ve SANATKÂRLAR ODALARI BAŞKANLARI'NDAN BAŞKAN CAHAN'A TEŞEKKÜR ZİYARETİ