Haberler

"Anadolu'nun Zaferi" Uşak'ta Canlandı

1165
13-11-2017

Uşak Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında düzenlediği etkinliklerle şehirde bayramın coşkusunu hissettirdi. Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu 9-15 yaş grubunda eğitim gören 22 çocuk tarafından sahneye taşınan Anadolu'nun Zaferi oyunu izleyenlere duygu dolu dakikalar yaşattı.

Kurtuluş Savaşı ile Anadolu'daki müdafaa kıvılcımlarının birleşmesinden oluşan ve zafere ilerleyen süreci konu 2 perdelik, 105 dakikalık oyun soluksuz izlendi. Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Murat Çubukçu'nun kaleme aldığı ve miniklerin can verdiği oyun izleyenler tarafından tam not aldı.

Programı baştan sona heyecanla, duygu yoğunluğuyla izlediğini belirten Mahmut Şahin, "İşte Türk gençliği dedirten bir oyundu. Sahnedeki hissiyatları, duyguları yansıtmaları, en başta da oynarken yaşamaları... Uşak Belediyesi'nin ortaya çıkarttığı tiyatro faaliyetleri gerçekten oldukça başarılı." dedi.

"YETİŞKİNLERİN BİLE ZORLANACAĞI BİR OYUNDU"

Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Murat Çubukçu oyun sonrası yaptığı açıklamada, "Bu yaş grubunun yetişkinler karşısında oynayabileceği böylesi zor bir oyuna gözümüzü kırpmadan adım attık. Gençlerimize güvendik, inandık. Ve çok güzel bir sonuç ortaya çıktı. Yetişkinlerin bile zorlanacağı, duygu, jest ve mimikler noktasında oldukça hassas olan bu oyunu sahneye taşıyan miniklerimiz, sanat alanında geleceğe önemli hizmetler sunacağını bir kez daha ortaya koydu." diye konuştu.

Çubukçu, "Belediye Başkanımız Sayın Nurullah Cahan'ı Şehir Tiyatromuzun kuruluşundan bu yana yanımızda gördük. Her çalışmamızda bizlere açıkça desteklerini belirttiler. Ve şimdi geriye dönüp baktığımızda sosyal ve kültürel anlamda çok güzel işlerin ortaya koyulduğunu, Uşak'a değer katan faaliyetlerin yapıldığını görüyoruz. Sayın Belediye Başkanımıza, Şehir Tiyatrosu ekibi olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz." açıklamalarında bulundu.

29 EKİM'E ANLAM KATAN BİR OYUN OLDU

Yaklaşık 3 buçuk aylık bir hazırlık sürecinin ardından böyle güzel bir oyunun izleyenlerle buluşturulduğunu ifade eden Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, "Gözlerimiz yaşardı. Tekrar Kurtuluş Savaşını yaşadık. 29 Ekim Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yıl dönümü. Ve düşman işgalinden kurtuluşumuzun bayramı. Böyle güzel bir oyunla bu anlamlı güne değer katmaktan mutluluk yaşıyorum. Her şeyiyle harika bir performans izledik. Konuşmalar, hitabet, duygular, hareketler. Gerçekten Şehir Tiyatrosu'nu iyi ki kurmuşuz dedirten bir tiyatro sahnelendi." ifadelerini paylaştı.

“Kelimelerle anlatmak gerçekten zor.” diyen Başkan Cahan, “Böyle bir oyunu sahneleyen ve bu kadar güzel bir performansla bizleri büyüleyen tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Hissiyatıyla, maneviyatıyla, kostümleriyle, duruşuyla, söylemiyle, Anadolu ateşini, Anadolu gençliğini bir kez daha gördük. Ben gençlerimize desteklerini esirgemeyen kıymetli ailelerine, her anlamda eğitimleriyle ilgilenen Şehir Tiyatromuzun özveri ile çalışan ekibine, Murat Hocamıza ve böyle bir oyunu sahneye taşıyan gençlerimize teşekkürlerimi iletiyorum. Onlarla birlikte, daha güzel yarınlara olan inancımız artıyor." dedi.

Bundan sonra Türkiye gündemine düşecek yarışmalara ve çalışmalara imza atmaya devam edeceklerini belirten Başkan Nurullah Cahan, "Genç, yetişkin, tüm tiyatro ekibimiz harika işlerle Uşak'a gurur verecek çalışmalar üretmeyi sürdürecek." vurgusu yaptı.

Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 18-19 Kasım tarihleri arasında Atatürk Kültür Merkezi'nde "Ben Ruhi Bey, Nasılım" oyunuyla yeniden sahneye çıkacak. Öte yandan aynı oyunla 20-21-22 Kasım Bilecik Bozuyük Tiyatro Festivali'nde Uşak'ı temsil edecek. 

25-26 Kasım tarihlerinde Atatürk Kültür Merkezi'nde "Pardon" isimli oyunla bir kez daha izleyicilerin karşısına çıkacak olan Şehir Tiyatrosu ekibi, Kasım ayından itibaren her ay oyunlarıyla tiyatro severlerle buluşacak.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Uşak'ta 40 Yıllık Hasret Son Buldu UŞAK'TAKİ SIKI DENETİMLER SÜRÜYOR. MARKETLER MERCEK ALTINDA UŞAK'TA ÇALIŞMALAR HIZ KESMİYOR Uşak'ta Koronavirüse Karşı Termal Kameralı Önlem UŞAK'TA SAĞLIK TEDBİRLERİNE BİR YENİSİ EKLENDİ UŞAK'TA KAPSAMLI SAĞLIK TEDBİRLERİ FUTBOLDA ÖZLENEN TABLO UŞAK'TA GERÇEKLEŞTİ UŞAK'TA ÜÇ BİN ÇOCUK İLK KEZ TİYATRO İZLEMENİN KEYFİNİ ÇIKARDI Mevlana'nın 746. Vuslat Yıldönümü Uşak'ta Unutulmadı KAHVE MOLASI UŞAK'TA YÜZLERCE KİŞİYİ BİR ARAYA GETİRDİ
uşak uşak belediyesi nurullah cahan tiyatro anadolunun zaferi