Haberler

Bakkallar ve Bayiler Belediye Desteği İle Çanakkale Yolcusu

1706
20-04-2018

Uşak Belediyesi Çanakkale ruhunun canlı kalması adına kendilerine gelen gezi taleplerine karşılık vermeye devam ediyor. Bu kapsamda Uşak Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası üyeleri Belediyenin destekleriyle destan şehrine yolcu edildi.

Uşak Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası yaklaşık 150 kişilik bir kafileyle Çanakkale’ye uğurlandı. Uşak Belediyesi’nin destekleriyle gerçekleştirilen gezi kapsamında Çanakkale’de bulunan anıtlar ve şehitlikler ziyaret edilecek, rehberler eşliğinde verilen mücadeleler anlatılacak.

Tarihi ve kültürel değerlerin yaşatılması adına önemli hizmetler ortaya koyan Uşak Belediyesi’nin sağladığı desteklerle yola çıktıklarını belirten Uşak Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Akif Kahraman, “Üyelerimize Çanakkale’deki o maneviyatı yakından hissettirmek istedik. Bu amaçla düzenlediğimiz programda üyelerimizle birlikte Çanakkale’yi gezeceğiz. Belediyemizin tahsis ettiği üç otobüsle gidiyoruz. Ecdadımıza dualar etmek ve oradaki manevi havayı yaşatmak istiyoruz. Buradan Sayın Belediye Başkanımıza bu imkanı sağladıkları için teşekkür ederim. Güzel bir etkinlik olacak.” açıklamalarına yer verdi.

ZENGİN: DESTEKLER DEVAM EDECEK, TARİH VE KÜLTÜR YAŞATILACAK

Oda Başkanı Akif Kahraman’ın talebi üzerine Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın talimatlarıyla Uşak Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası’na üç adet otobüs tahsis edildiğini kaydeden Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Zengin, “Diğer oda ve sivil toplum kuruluşlarımıza da bu konuda destekler sağlanıyor ve sağlanmaya devam edecek. Yaşanan maneviyatta bizlerin bir nebze payı olduğunda mutlu oluyoruz. Sayın Belediye Başkanımız bu konuda çok duyarlı. Tarihimizi ve kültürümüzü yaşatmak adına çalışmalar yapmaya, bu tarz programlara destek olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Yolculara Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın selamını ileten Zengin, güzel bir seyahat temennisinde bulunarak otobüsleri 15 Temmuz Şehitler Meydanı’ndan uğurladı.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: 01.02.2023 Tarihli Belediye Meclis Gündemi İlanı Akile Karakılınç UŞAK'IN KADINLARI TİYATRONUN ÜNLÜ İSMİ ÜMMİYE KOÇAK İLE BİR ARAYA GELDİ 02.01.2023 Tarihli Belediye Meclis Karar Özetleri İlanı UŞAK BELEDİYESİ SIFIR ATIK MARKET MİNİK ZİYARETÇİLERİNİ AĞIRLADI BİR PROJE BİRÇOK KAZANIM; BU PROJE İLE YARINLAR DAHA SAĞLIKLI OLACAK GENÇ KUŞAK FİNAL HAFTASINDA ÖĞRENCİLERİN YANINDA 02.01.2023 Tarihli Belediye Meclis Gündemi İlanı Döndü Havva Demirbilek Cemile Karagöz
uşak uşak belediyesi nurullah cahan gezi çanakkale bakkallar odası