Haberler

Barbaros Caddesi'nde Asfalt İçin Geri Sayım Başladı

1166
13-11-2017

Dikilitaş Mahallesi’nde yer alan ve kent merkezine kadar uzanan şehrin en işlek yollarından Barbaros Caddesi’nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Elektrik hatlarının yer altına alınmasının ardından başlatılan yol yapım faaliyetleri kapsamında ilk olarak bordür taşları döşendi. Hafta sonu asfalt serim işleminin gerçekleşeceğinin müjdesini veren Başkan Cahan caddenin modern bir görünüme kavuşacağını belirtti.

Uşak için tüm belediye personelinin fedakarca çalıştığını kaydeden Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, halkın öneri ve taleplerini dinledi. Her fırsatta vatandaşa kulak veren Cahan, esnafın çayını içti, bölgede incelemelerde bulundu.

Karmaşanın ve düzensizliğin yaşandığı, kalitesiz yol nedeniyle ulaşımın rahat sağlanamadığı Barbaros Caddesi’nin daha önce bir kısmının tamamlandığını hatırlatan Başkan Cahan, şimdiyse tamamının Uşak’a yakışır bir duruma geleceğini ifade etti.

Başkan Nurullah Cahan, “Barbaros Caddemizde ciddi bir çalışma yapıyoruz. Burası yıllardır eskimiş bir durumda hizmet verdi. Cadde boyunca elektrik hatları yukarıdan geçiyordu. Bölge hak ettiği değeri kendisine sunacak bir görünümden uzak kalmış vaziyetteydi. Ne Uşak’a ne de vatandaşlarımıza yakışır bir görünümde değildi. Biz de bu anlamda çalışmalarımızı başlattık.” dedi.

Uşak’ın Tüm Caddeleri Pırıl Pırıl Oluyor

“Kaldırımlarıyla, ledli ışık aydınlatmalarıyla Uşak’ın her caddesi ayrı bir güzellikte olacak.” diyen Cahan, şöyle devam etti:

“Terminalimizin bulunduğu bölgede yol genişletme ve huzurparka kadarki kısımda da alt yapı çalışmalarımız devam ediyor. Sivaslı yolumuz da hızla yapılıyor. Barbaros Caddemizi bitirdikten sonra sırada Çivril Caddesi olacak. Orada da aynı şekilde elektrik hatlarının yer altına alınmasından sonra kaldırım ve asfalt atımı yapılacak. Uşak’ımızın güzide iki caddesini yıl başına kadar halkımızın hizmetine sunmuş olacağız. Kar yere düşmeden İnşallah vatandaşlarımızı güzel yollarla buluşturmak ve kış döneminde konfor sunmak istiyoruz. Ticaretin, sosyal yaşamın yoğun olduğu bölgelerimize yeni bir yüz kazandırıyoruz.” açıklamalarında bulundu.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Başkan Çakın'dan Küresel Soruna Çözüm İçin 'Adım At' Çağrısı Kurtuluş Kum Voleybol Turnuvası Atapark'ta Başladı VETERİNER İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ BÜNYESİNDE KEDİ VE KÖPEKLER İÇİN KURU MAMA ALINMASI İŞİ RAKETLER "ZAFER" İÇİN KALKACAK Mehmet Ali Barbaros Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı İçin Önemli Açıklama Uşaklılar geleceği için Atapark'ta buluştu İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜNDE KULLANILAN SERVİS ARACI İÇİN LASTİK ALIMI D.TEMİN SONUCU FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNDE KULLANILMAK ÜZERE 15 ADET 400 LÜK ASFALT KESME BIÇAĞI ALIMI DOĞRUDAN TEMİN S İLİMİZİN ÇEŞİTLİ CADDE VE SOKAKLARINDA TRAFİĞE KAPALI BÖLGELERDE BULUNAN BARİYERLER İÇİN ASMA KİLİT
uşak uşak belediyesi nurullah cahan asfalt barbaros caddesi