Haberler

Başkan Cahan TFF'nin Kararını Sert Bir Dille Eleştirdi

1455
24-03-2017

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Uşak Bireylül Stadında UTAŞ Uşakspor ile Ödemişspor arasında oynanan ve olaylar nedeniyle tatil edilen maça yönelik Türkiye Futbol Federasyonu'ndan(TFF) gelen skandal karara tepki gösterdi.

Yapılan haksızlığın yalnızca bir takıma değil şehrin tamamına yapıldığını ifade eden Başkan Cahan, saldırıya uğrayan bir takıma ceza kesilmesinin hiçbir mantıkla açıklanamayacağını ifade etti.

Bölgesel Amatör Lig(BAL) 8. grupta mücadele eden UTAŞ Uşakspor 5 Mart'ta evinde Ödemişspor'u konuk etmişti. Ödemişspor kaptanı Serdar Öztan'ın ikinci sarı karttan kırmızı kart görmesinin ardından Uşakspor oyuncusu Ömercan Aslan'a kafa atmasıyla saha karışmıştı. Ödemişli bazı taraftarların sahaya bayrak dikmek amacıyla indiği olaylara polis müdahale etmiş ve yaşanan olaylar sonrası soyunma odasına giden hakemler maçı tatil etme kararı almıştı. Maçın tatil edildiğinin duyurulması sonrasında gözler TFF'nin maça ilişkin açıklayacağı karara çevrildi.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yayımlanan kararda her iki takımın da hükmen 3-0 mağlup sayıldığı ifade edildi.

TFF tarafından verilen maksatlı kararın ardından sert eleştirilerde bulunan Başkan Nurullah Cahan, bunun bir futbol katliamı olduğunu belirtti.

UTAŞ Uşakspor'un ciddi mücadeleler verdiğine değinen Başkan Cahan, "Halkımızın gönül bağıyla desteklediği takımımıza yönelik verilen kararın maksatlı olduğu çok açıktır. Sahadaki futboluyla gündemde olan ve tahriklere kapılmayan UTAŞ Uşakspor'a 1-0 önde olduğu maçta bir saldırı oldu. Oyuncularımızdan Ömercan Aslan'a kafa atan Ödemişli oyuncuydu. Ancak ceza iki takıma birden verildi. Bu karar hukuki bir karar değildir." dedi.

Kuruluşunun 50. yılında şampiyonluk hedefiyle yoğun çalışmalar yapan UTAŞ Uşakspor'a ligin bitimine az bir zaman kala verilen cezanın sıradan bir karar olmadığını vurgulayan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, "Ulusal basında da yer alan konu, pek çok kesim tarafından gündeme getirildi. UTAŞ Uşakspor'un hakkının verilmesi konusunda çağrılar yapıldı. Ancak Türkiye Futbol Federasyonu Uşak'ı harcamayı tercih etti. Burada sorulması gereken önemli sorulardan birisi şu, 'evinde oynadığı ve 1-0 önde götürdüğü maçta Uşak ekibinin olay çıkartması ne derece mantıklıdır?' Bu karar suiistimal edilmeye çok müsait bir karardır. Rakip takım oyuncusu kafa atıyor, cezayı Uşak takımı da çekmek zorunda kalıyor." açıklamalarında bulundu.

Her müsabakaya en az 10 bin taraftarı ile katılan Uşakspor'un Süper Lig'deki bazı takımlardan daha coşkulu bir kitleye sahip olduğuna değinen Başkan Cahan konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Verilen kararın hukuki olarak takipçisi olacağız. Uğrunda çok ciddi emekler sarf edilen, umutlar bağlanan Uşak takımını kimsenin harcamasına izin vermeyeceğiz. Takımımızın yanındayız. Şehir olarak, halkımızla birlikte UTAŞ Uşakspor'u yalnız bırakmayacağız. Tepkimizi gerek bakanlıklar gerekse mahkemeler aracılığı ile dile getireceğiz ve bu haksızlığın karşısında duracağız. Her şeye rağmen şampiyonluk için daha çok çalışacağız."

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: BAŞKAN ÇAKIN ÜNİVERSİTE TOPLULUKLARIYLA BULUŞTU BAŞKAN ÇAKIN E-SPOR İÇİN KOLLARI SIVADI BAŞKAN ÇAKIN'IN SÜRPRİZİ GENÇLERİ MUTLU ETTİ BAŞKAN ÇAKIN SEÇİLMİŞ KADINLARLA YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ UŞAK BELEDİYE BAŞKANLIĞI ÜYELİK İŞLEMLERİ KILAVUZU BAŞKAN ÇAKIN'DAN MÜJDELERLE DOLU BULUŞMA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN BAŞKAN ÇAKIN'A ÖDÜL BAŞKAN ÇAKIN'DAN 10 KASIM MESAJI BAŞKAN ÇAKIN'DAN 29 EKİM MESAJI GAZİLERDEN BAŞKAN ÇAKIN'A JEST
uşak uşak belediyesi nurullah cahan UTAŞ Uşakspor ödeemiş spor tff