Haberler

​Başkan Cahan'ın 29 Ekim Mesajı

1439
28-10-2015

Başkan Cahan’ın 29 Ekim Mesajı

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir açıklama yayınladı. Cumhuriyetin kolay kazanılmadığına dikkat çekilen açıklama şöyle devam etti:

“Bugün şanlı tarihimizin altın harflerle yazılmış günlerinden birisinin yıldönümünü yaşıyoruz. Bundan 92 yıl önce Yüce Türk Milleti düşmanların ve başka devletlerinin egemenliğinde yaşamayacağını Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlattığı destansı mücadeleyle tüm dünyaya ilan etmiştir. Bu mücadele Türk milletinin bağımsızlığı bir karakter olarak ortaya koyduğunun açıkça bir işaretidir. 29 Ekim’de cumhuriyetin kurulması şüphesiz çok önemlidir. Zira ilan edilen cumhuriyet halkın kendi kendini yönetmesi adına önemli bir adımdır. Bugün ülkemizin yurttaşları devleti yönetmeye talip olanları temeli atılan cumhuriyet sayesinde seçmekte ve halkın iradesi bu şekilde tecelli etmektedir. Ülkemiz cumhuriyetin kazanılmasına kadar ve cumhuriyetten sonra da varlığını, birliğini ve bütünlüğünü şehitlerin kanlarıyla elde etmiş ve ecdadımızın bu fedakarlığı sayesinde bugünlere ulaşmıştır. Bu nedenle şehitlerimize ne kadar dua etsek azdır. Bu özel günde şunu da belirtmeliyiz ki, ülkemiz geçmişinde olduğu gibi bundan sonra da birliğine ve bütünlüğüne zarar getirmeyecektir. Asırlarca kardeşlik içinde yaşayan ülkemizin evlatları, cumhuriyetin ışığında bu kardeşliğini sürdürecektir. Bu düşünceler ile Cumhuriyetimizin 92. Yıldönümünü kutlarken vatan savunması için canlarını gözlerini bile kırpmadan şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anıyoruz” 

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Başkan Çakın'dan Gaziler Günü Mesajı Başkan Çakın'dan Kurban Bayramı Mesajı Kurban Satış Noktası Kura Çekim Sonuçları Başkan Çakın'dan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı Başkan Mehmet Çakın'dan Kadir Gecesi Mesajı. Başkan Çakın'dan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı Başkan Çakın'dan Ramazan Ayı Mesajı Başkan Çakın'dan 23 Nisan Mesajı Başkan Çakın'dan Berat Kandili Mesajı Başkan Çakın'dan Miraç Kandili Mesajı
uşak belediyesi nurullah cahan başkan 29 ekim kutlama