Haberler

​Başkan Cahan'ın 29 Ekim Mesajı

1245
28-10-2015

Başkan Cahan’ın 29 Ekim Mesajı

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir açıklama yayınladı. Cumhuriyetin kolay kazanılmadığına dikkat çekilen açıklama şöyle devam etti:

“Bugün şanlı tarihimizin altın harflerle yazılmış günlerinden birisinin yıldönümünü yaşıyoruz. Bundan 92 yıl önce Yüce Türk Milleti düşmanların ve başka devletlerinin egemenliğinde yaşamayacağını Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlattığı destansı mücadeleyle tüm dünyaya ilan etmiştir. Bu mücadele Türk milletinin bağımsızlığı bir karakter olarak ortaya koyduğunun açıkça bir işaretidir. 29 Ekim’de cumhuriyetin kurulması şüphesiz çok önemlidir. Zira ilan edilen cumhuriyet halkın kendi kendini yönetmesi adına önemli bir adımdır. Bugün ülkemizin yurttaşları devleti yönetmeye talip olanları temeli atılan cumhuriyet sayesinde seçmekte ve halkın iradesi bu şekilde tecelli etmektedir. Ülkemiz cumhuriyetin kazanılmasına kadar ve cumhuriyetten sonra da varlığını, birliğini ve bütünlüğünü şehitlerin kanlarıyla elde etmiş ve ecdadımızın bu fedakarlığı sayesinde bugünlere ulaşmıştır. Bu nedenle şehitlerimize ne kadar dua etsek azdır. Bu özel günde şunu da belirtmeliyiz ki, ülkemiz geçmişinde olduğu gibi bundan sonra da birliğine ve bütünlüğüne zarar getirmeyecektir. Asırlarca kardeşlik içinde yaşayan ülkemizin evlatları, cumhuriyetin ışığında bu kardeşliğini sürdürecektir. Bu düşünceler ile Cumhuriyetimizin 92. Yıldönümünü kutlarken vatan savunması için canlarını gözlerini bile kırpmadan şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anıyoruz” 

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Başkan Çakın'dan Yeni Yıl Mesajı Başkan Çakın'ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı Başkan Mehmet Çakın'ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı Başkan Mehmet Çakın'dan Mevlid-i Nebi Haftası Mesajı Başkan Çakın'dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı Başkan Mehmet Çakın'ın 19 Ekim Muhtarlar Günü Mesajı UŞAK BELEDİYESİ TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN DUYURU EKİM 2019 Başkan Mehmet Çakın'dan Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı Başkan Cakın'dan 1 Eylül Mesajı Başkan Çakından 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
uşak belediyesi nurullah cahan başkan 29 ekim kutlama