Haberler

​Başkan Cahan'ın 29 Ekim Mesajı

1007
28-10-2015

Başkan Cahan’ın 29 Ekim Mesajı

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir açıklama yayınladı. Cumhuriyetin kolay kazanılmadığına dikkat çekilen açıklama şöyle devam etti:

“Bugün şanlı tarihimizin altın harflerle yazılmış günlerinden birisinin yıldönümünü yaşıyoruz. Bundan 92 yıl önce Yüce Türk Milleti düşmanların ve başka devletlerinin egemenliğinde yaşamayacağını Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlattığı destansı mücadeleyle tüm dünyaya ilan etmiştir. Bu mücadele Türk milletinin bağımsızlığı bir karakter olarak ortaya koyduğunun açıkça bir işaretidir. 29 Ekim’de cumhuriyetin kurulması şüphesiz çok önemlidir. Zira ilan edilen cumhuriyet halkın kendi kendini yönetmesi adına önemli bir adımdır. Bugün ülkemizin yurttaşları devleti yönetmeye talip olanları temeli atılan cumhuriyet sayesinde seçmekte ve halkın iradesi bu şekilde tecelli etmektedir. Ülkemiz cumhuriyetin kazanılmasına kadar ve cumhuriyetten sonra da varlığını, birliğini ve bütünlüğünü şehitlerin kanlarıyla elde etmiş ve ecdadımızın bu fedakarlığı sayesinde bugünlere ulaşmıştır. Bu nedenle şehitlerimize ne kadar dua etsek azdır. Bu özel günde şunu da belirtmeliyiz ki, ülkemiz geçmişinde olduğu gibi bundan sonra da birliğine ve bütünlüğüne zarar getirmeyecektir. Asırlarca kardeşlik içinde yaşayan ülkemizin evlatları, cumhuriyetin ışığında bu kardeşliğini sürdürecektir. Bu düşünceler ile Cumhuriyetimizin 92. Yıldönümünü kutlarken vatan savunması için canlarını gözlerini bile kırpmadan şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anıyoruz” 

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Başkan Av. Nurullah Cahan'ın Öğretmenler Günü Mesajı Başkan Av. Nurullah Cahan'dan Mevlid Kandili Mesajı Başkan Cahan'dan 10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk'ü Anma Mesajı Başkan Cahan'dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı 2018 Yılı Ekim Ayı İmar Planı Değişikliği-5 2018 Yılı Ekim Ayı İmar Planı Değişikliği-4 2018 Yılı Ekim Ayı İmar Planı Değişikliği-3 2018 Yılı Ekim Ayı İmar Planı Değişikliği-2 2018 Yılı Ekim Ayı İmar Planı Değişikliği-1 ​Başkan Cahan'ın çağrısına ilk yanıt miniklerden geldi
uşak belediyesi nurullah cahan başkan 29 ekim kutlama