Haberler

BAŞKAN ÇAKIN'DAN 19 MAYIS MESAJI

477
18-05-2023

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı.

19 Mayıs’ın Türkiye Cumhuriyeti’nin dönüm noktalarından biri olduğunu belirten Çakın; “Her şeyin bittiğini zannedenlere karşı, tüm yokluk ve yoksunluklara rağmen, azim, iman ve heyecanla Türkiye Cumhuriyeti’nin, makus talihini yenmek kararlılığını tüm dünyaya duyurduğu önemli ve tarihi bir gündür.” dedi.

Başkan Çakın mesajına şöyle devam etti;

“19 Mayıs ile toprakları zorla alınmak, halkı zincirlenmek, geleceği yok edilmek istenen milletimiz kendi kaderini eline almış, ‘Ya istiklal ya ölüm’ diyerek varoluş mücadelesine başlamıştır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs’ta Samsun’a ayak basarak kurtuluş meşalesini yakmıştır. Atatürk ile birlikte vatanını seven kadın, erkek, genç, yaşlı tüm ulusumuz tarihin akışını değiştiren, dünyaya örnek teşkil eden bir mücadele vermiştir.

Kurtuluş ateşinin yakıldığı işte bu tarih, aynı zamanda geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz için de bayram olarak kutlanmaktadır. Ülkemizin gurur kaynağı olan gençlerimiz; her zaman ulusumuzun güvencesi ve umudu olacaktır. Bizler de bu düşünceyle gençlerimize yaptığımız her hizmeti, geleceğe yatarım olarak değerlendiriyoruz. Gençlerimizin vatanına ve milletine faydalı, iyi ahlaklı ve iyi donanımlı bireyler olarak yetişmesi; Cumhuriyetimizi sonsuza dek omuzları üstünde başarıyla taşıması için elimizden geleni yapacağız.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle, bütün gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, onlara başarılı ve sağlıklı yarınlar diliyorum."

0.0
Son Düzenlemeler: 18 Mays, 2023
İlgili İçerikler: BAŞKAN ÇAKIN'DAN ZÜMRA'YA MÜJDE BAŞKAN ÇAKIN'DAN CUMHURİYETİN 100. YILINDA 29 EKİM MESAJI BAŞKAN ÇAKIN DEV PROJEDE KASIM AYINI İŞARET ETTİ Başkan Çakın 30 Ağustos Zafer Bayramı ve 1 Eylül Uşak'ın Kurtuluşu Münasebetiyle Mesaj Yayınladı BAŞKAN ÇAKIN'DAN 15 TEMMUZ MESAJI BAŞKAN ÇAKIN'DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI BAŞKAN ÇAKIN'DAN GENÇ KUŞAK'A BAYRAM HEDİYESİ BAŞKAN ÇAKIN'DAN 23 NİSAN MESAJI BAŞKAN ÇAKIN'DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI BAŞKAN ÇAKIN KURAKLIĞA KARŞI TEDBİR İÇİN ÇAĞRIDA BULUNDU
uşak uşak belediyesi kutlama 19 mayıs mehmet çakın