Haberler

BAŞKAN ÇAKIN'DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

475
26-06-2023

BAŞKAN ÇAKIN’DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın Kurban Bayramı dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı.

Mesajında paylaşmanın, birlik ve beraberliğin sembolü olan Kurban Bayramı'na ulaşmanın manevi huzuruna değinen Belediye Başkanı Mehmet Çakın, “Bayramlar; insanlar arasında karşılıklı sevgi ve saygı bağlarını pekiştiren, dargınlıkları unutturup kardeşçe kucaklaştıran, bir arada yaşama arzusunu kuvvetlendiren; milli ve dini duyguların, örf ve adetlerin uygulandığı müstesna günlerdir.” dedi.

Başkan Çakın mesajına şöyle devam etti:

“Bayramlar, İslam aleminin manevi bir zenginliği olup dayanışmayı perçinleyen, insani vasıfları ön plana çıkaran, dostluk, kardeşlik ve yardımlaşma duygularının önemli kılındığı günlerdir. Aramızdaki sevgi ve dostluğu, dayanışma ve kaynaşmayı sürdürdüğümüz sürece; toplumumuzun bozulmadan dimdik ayakta kalacağına, bu birlik ve beraberlik ruhunu daha da güçlendirip geleceğe taşıyarak güzel yarınlara ulaşacağımıza inanıyorum.
Tüm bu anlamları hayatımıza kazandıran güçlü ruhla, bir Kurban Bayramı'na daha birlikte ve iç içe kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Dargınlıkları ve kırgınlıkları bir kenara bırakarak, sevinç ve mutluluğun milletçe paylaşıldığı bayram günlerini dost ve akrabalarımız ile gönül gönüle geçirmeyi temenni ediyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle kardeşlik ve yardımlaşmanın hassasiyetiyle sırt sırta veren değerli Uşaklı hemşerilerimin ve İslam aleminin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor; maneviyat dolu bir bayram diliyorum.”

Bayramın şehirde huzur ve güven içerisinde geçirilmesi adına Uşak Belediyesi’nin birçok tedbir aldığını da hatırlatan Başkan Çakın, trafik kurallarına uyulması konusunda vatandaşlara çağrı yaptı.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: BAŞKAN ÇAKIN'DAN ZÜMRA'YA MÜJDE BAŞKAN ÇAKIN'DAN CUMHURİYETİN 100. YILINDA 29 EKİM MESAJI BAŞKAN ÇAKIN DEV PROJEDE KASIM AYINI İŞARET ETTİ Başkan Çakın 30 Ağustos Zafer Bayramı ve 1 Eylül Uşak'ın Kurtuluşu Münasebetiyle Mesaj Yayınladı Rabia Kurban BAŞKAN ÇAKIN'DAN 15 TEMMUZ MESAJI 2023 YILI KURBAN KESİM NOKTALARI BELLİ OLDU BAŞKAN ÇAKIN'DAN 19 MAYIS MESAJI BAŞKAN ÇAKIN'DAN GENÇ KUŞAK'A BAYRAM HEDİYESİ BAŞKAN ÇAKIN'DAN 23 NİSAN MESAJI
uşak uşak belediyesi kurban bayramı kutlama mehmet çakın