Haberler

Başkan Mehmet Çakın'ın Regaib Kandili Mesajı

253
26-02-2020

Kıymetli hemşehrilerim;

Rahmeti, bereketi ve mağfireti bol üç ayların manevi iklimine girildiğinin habercisi, Ramazan Ayının da müjdecisi olan bir Regaip Kandiline daha kavuşmanın huzur ve mutluluğu içerisindeyiz.

Kandiller, sevgi, hoşgörü, birlik ve beraberliğin en güzel yaşandığı, manevi dünyamızın aydınlandığı, ellerimizi hep beraber duaya açtığımız en müstesna günlerdendir. 

 

İşte bu anlamda idrak edeceğimiz Regaip Kandili’nde, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) kutlu yolculuğunun ışığında, Yüce Yaradan’a, ailemize, milletimize ve tüm insanlığa karşı görev ve sorumluluklarımızın olduğunu bir kez daha hatırlamalı, kandillerimizin özüne yakışır şekilde; vicdan muhasebesi yaparak kendimizi sorgulamalı, yanlış ve kusurlarımızdan dönme konusunda çaba sarf edip, küslük ve dargınlıklara son vererek, bu anlamlı günün, barışa, dostluğa, kardeşliğe vesile olması için üzerimize düşen görevi yerine getirmeliyiz. Müslümana yakışan duruş da işte budur.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Uşaklı hemşehrilerimiz olmak üzere, ülkemiz ve İslam âleminin Regaip Kandil’ini tebrik ediyor, bu mübarek gün ve gecelerin şehrimize, ülkemize ve tüm insanlığa rahmet, bereket ve huzur getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Mehmet Çakın

Uşak Belediye Başkanı

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Ulubey Karacaahmet Köyünden Mehmet Yıldırım Mehmet Yanık Çamyuva Köyünden Mehmet Özdemir Mehmet Ali Kanat Bozköy'den Mehmet Özdemir Mehmet Tuna Uşak Belediye Başkanlığı Teşkilat Yönetmeliği Mehmet Özdemir Şekerevleri mezarlığına defnedilecektir. Mehmet Göğem Mehmet Tektaş
başkan Mehmet Çakın'ın Regaib Kandili Mesajı