Haberler

​Bayırbucak Türkmenleri İçin Haydi Uşak

1718
22-12-2015

Bayırbucak Türkmenleri İçin Haydi Uşak

Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ Suriye’de tehlike altında olan Bayırbucak Türkmenleri için yardım başlattıklarını söyledi. Uludağ, “Soydaşlarımız için Atatürk Anıtı önünde 2 gün boyunca yardım toplayacağız” dedi.

Uşak Belediyesi sosyal sorumluklarını bilen bir yapıda örnek çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda kentte birçok çalışmayı başarıyla yürüterek, “Kimsesizlerin kimsesi” prensibini hayata geçiren Belediye, mazlum olan kardeşlerini ve halkları da unutmuyor. Daha önce Suriye’ye yardım göndererek zor durumda olan insanların sıkıntılarını bir nebze azaltan Belediye son olarak yine örnek bir çalışma yapıyor. Suriye’de devam eden ve tehlike altında yer alan Bayırbucak Türkmenlerinin yaşamlarını kolaylaştırmak için Uşak Belediyesi tarafından yardım çalışması başlatıldı. Buna göre Atatürk Anıtı önünde bulundurulacak yardım TIR’ına Uşaklılar battaniye, giysi ve kuru gıda yardımında bulunabilecek. Yardım TIR’ı 25 Aralık 2015 Cuma ve 26 Aralık 2015 günü yardım topladıktan sonra, toplanan bağışları 27 Aralık Pazar günü ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için yola çıkacak

Sessiz kalamazdık

Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, “Suriye’de yaşayan soydaşlarımızı asla unutmadık ve unutmayacağız” dedi. Bugün Suriye’de birçok farklı düşmanla Türkmenlerin mücadele ettiğine dikkat çeken Uludağ, “Ülkemizin sınır komşusu olan Suriye hergün farklı bir kötü haberin duyulduğu bir ülke haline geldi. Kaos içinde olan ülke tabiri caizse alev alev yanmaktadır. İşte bu yangının ortasında kalan Bayırbucak Türkmenleri bizler için son derece önemlidir. Bu nedenle oradaki kardeşlerimizi yalnız Belediye olarak yardım toplamaya karar verdik” şeklinde konuştu.

Herkes duyarlı olmalı

Duyarlı olan herkesi yardım yapmaya davet eden Uludağ, “Biz hemşehrilerimizi Atatürk Anıtı önündeki yardım TIR’ımıza her türlü desteği vermeleri yönünde davet ediyoruz. TIR’ımız 25 ve 26 Aralık 2015 tarihlerinde yardımları kabul edecek. Daha sonra yardımları soydaşlarımıza ulaştırmak için ertesi gün hemen yola çıkacak. Unutmayalım ki soydaşlarımız ülkemizin menfaatleri uğruna da mücadele vermektedir. Bu nedenle vatandaşlarımız battaniye, giyim, kuru gıda gibi yardımlarını esirgemesinler. Yapılan yardımlar için şimdiden teşekkür ederiz” diyerek sözlerini noktaladı.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: UŞAK'IN İLK VE EN BÜYÜK MOBİL ATIK GETİRME MERKEZİ FAALİYETE GEÇTİ Uşak Belediyesi Mazisini Yaşatıyor Uşak Belediyesi 5. Geleneksel Atlı Cirit Turnuvası'nda Kazanan Belli Oldu UŞAK BELEDİYESİ PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI GÜVENLİK KULÜBESİ VE İDARİ BİNADA KULLANILMAK ÜZE Uşak Belediyesi'nden Can Dostlarına Özel Proje UŞAK BELEDİYESİ AKMONİA VOLEYBOL TURNUVASI BAŞLADI UŞAK BELEDİYESİ SOĞUK HAVALARDA SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADI AŞIKLAR DİYARI UŞAK'A YAKIŞAN BULUŞMA İLİMİZİN ÇEŞİTLİ CADDE VE SOKAKLARINDA TRAFİĞE KAPALI BÖLGELERDE BULUNAN BARİYERLER İÇİN ASMA KİLİT UŞAK BELEDİYESİ KAÇAK PAZAR YERİNE EL ATTI
uşak uşak belediyesi marka şehir hakan uludağ yardım bayırbucak türkmenleri sosyal belediye