Haberler

​Belediyeden Başarılı Kar Müdahalesi

2269
4-01-2016

Belediyeden Başarılı Kar Müdahalesi

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan karla mücadelede ekiplerin başarılı bir başlangıç yaptığını kaydederken, “Kentte hiçbir şekilde soruna mahal vermeden ekiplerimiz müdahalede bulundu” diye konuştu.

Uşak’a yılın ilk karı düştü. Gece saatlerinde başlayan kar yağışı sabah saatlerinde tamamen birikirken yılın ilk karında okullar da eğitime bir gün ara verdi. Kar yağışıyla birlikte teyakkuz hallinde bekleyen belediye ekipleri gerekli müdahaleleri başarılı bir şekilde sağladı. Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı 20 araç ve 50 personelin yanı sıra, Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı 120 personel kar yağışının vereceği olumsuz etkileri yok etti.

Her zaman hazırız

Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Belediyemiz her türlü hava koşullarına bütün birimleriyle hazırdır” dedi. Cahan, “Belediyemiz her anlamda belediyecilik hizmetlerinin doğru bir şekilde yürümesi adına çalışmalarına devam etmektedir. Kar ile ilgili çalışmalarda da bu bağlamda başarılı olduk. Meteorolojik verileri öğrenmemizin akabinde tüm ekiplerimizi hazır hale getirmiştik. Kar yağışının başlamasının akabinde ekiplerimiz herhangi bir boşluğa mahal vermeden hemen çalışmalara başladı. Bu sayede kentimizin sıkıntılarla boğuşmasına izin vermedik” diye konuştu.

Yapılan çalışmalarla trafikte aksamaların olmadığını ve yürüyüş yollarının da tehlikesiz duruma getirildiğini belirten Cahan, “Bu konuda aksama yaşatmadığımız için mutluyuz” ifadesini kullandı.

Kış mevsiminde sorun yaşamayacağız

Belediyenin bundan sonra da aynı duyarlılıkla çalışacağını vurgulayan Cahan, “Belediyemiz ilimizde vatandaşlarımızın memnuniyeti adına ne gerekiyorsa yapmaya devam edecektir. Olumsuz hava koşullarında da bu böyle olacaktır. Kış mevsiminde olmamız hasebiyle tüm ekiplerimiz aynı şekilde teyakkuzda olacak ve ilimizde olumsuzlukların yaşanmamasını sağlayacaktır” diyerek sözlerine son verdi.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: ​Belediyeden Bir Z-Kütüphane Daha ​Başkan Cahan'dan Başarılı Ciritçilere Prim ​"Yaz Dönemini Başarılı Şekilde Geçirdik" ​Belediyeden Birlik ve Beraberlik İçeren Anlamlı Davranış ​Belediyeden Amatör Futbola Destek ​Belediyeden Yüz Güldüren Çalışmalar ​Belediyeden Ata'ya 50 Bin Çiçekli Anma ​Belediyeden İşitme Engellilere Destek ​Belediyeden Eski Ramazanlar Tadında Etkinlikler ​Belediyeden Yeni Doğum Yapan Ailelere Destek
uşak belediyesi nurullah cahan belediye fen işleri müdürlüğü karla mücadele etkili çalışma teyakkuzda ekipler temizlik işleri müdürlüğü kriz yönetimi