Haberler

BÜYÜK ÜSTADIN ESERLERİ TARİHİ HANDA CAN BULDU

649
27-09-2018

25 Eylül 2012’de gözlerini hayata kapatan Türk Halk Müziğinin usta ismi Neşet Ertaş, Uşak’ta özel bir programla anıldı. Kentte bulunan tarihi handa Neşet Ertaş’ın türküleri yankılandı.

Orta Anadolu Abdal kültürünün en önemli temsilcilerinden Neşet Ertaş’ın vefatının 6. yıl dönümü nedeniyle tarihi Uşak Bedesten Hanı özel bir etkinliğe sahne oldu. Uşak Belediyesi Sanat Akademisi tarafından düzenlenen müzik dinletisinde, Neşet Ertaş’a ait eserler vatandaşla buluşturuldu.

Zeybek gösterisiyle başlayan ve Neşet Ertaş türküleriyle devam eden etkinlik büyük ilgi gördü. Şarkılara ait yaşanmış hikâyelerin paylaşıldığı ve enstrümanlarda nota olarak duyguların yeniden can bulduğu program Uşaklıların beğenisini kazandı.

Düzenlenen programa Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan da katıldı. Neşet Ertaş’ı saygı ve rahmetle andıklarını dile getiren Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Uşak âşıklar diyarı, efeler diyarı, yörük memleketi. Aynı bizim gibi bir kültüre sahip olan ve Bozkırın Tezenesi olarak anılan rahmetli Neşet Ertaş’ı ölümünün 6. yılında tarihi hanımızda anıyoruz. Kültür Merkezimizde hizmet veren Uşak Belediyesi Sanat Akademisi’nin saz üstatları rahmetli Neşet Ertaş’ın eserlerine ses oldu. Âşıklar diyarı Uşak için Neşet Ertaş’ın anlamı ve değeri çok başka.” dedi. Cahan, Neşet Ertaş’ın bıraktığı eserleri yaşatacaklarını ve bu kültüre sahip çıkacaklarını kaydetti.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Akmonia Voleybol Turnuvası'nda Ödüller Sahiplerini Buldu UŞAK'IN İLK VE EN BÜYÜK MOBİL ATIK GETİRME MERKEZİ FAALİYETE GEÇTİ ​Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan Otopark Yönetmeliğinin yürürlülük tarihi 31 Mar Türkiye'nin En Büyük Kısa Film Festivali Uluslararası Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali 3. Kum Voleybolu Turnuvasında Ödüller Sahiplerini Buldu Uşak Belediyesi'nden Şeffaf Belediyecilik İçin Büyük Adım Ulviye Büyükdumlu Hesna Büyükarslan SANAT TARİHİ BAŞKAN CAHAN'I UNUTMAYACAK Nurten Büyükdumlu
uşak uşak belediyesi nurullah cahan neşet ertaş tarihi han