Haberler

ÇEVRE DUYARLILIĞI KARŞILIĞINI BULDU

184
21-06-2021

Çevreye duyarlı nesiller yetiştirmek, atıkları kaynağından ayrıştırmak ve doğayı korumak adına birçok önemli projeyi hayata geçiren Uşak Belediyesi, düzenlediği Okullar Arası Atık Pil Toplama Kampanyası’nda en başarılı okullara ve öğrencilere ödüllerini verdi.

2020-2021 Eğitim ve Öğretim yılını kapsayan ve kentteki okulların hem öğrenci hem de kurum bazında yer aldığı “Okullar Arası Atık Pil Toplama Kampanyası” tamamlandı. İl merkezindeki okullardan toplam 2 buçuk ton atık pil teslim alındı.

Uşak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ile Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği(TAP) işbirliğinde düzenlenen yarışma kapsamında en çok atık pil toplayan, çevre kirliliğinin önlenmesine katkıda bulunan okullarda öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtıldı.

EN ÇOK ATIK PİL TURHAN AKÇAY’DAN

Okulların büyük bir hassasiyet gösterdiği yarışmada 900 kg ile en çok atık pil toplayarak birinci olan Turhan Akçay İlkokulu’ndapandemi koşullarına uygun olarak ödül töreni gerçekleştirildi. Törene Belediye Başkan Yardımcısı Meral Gülmez Saçar ve Temizlik İşleri Müdürü Fatih Öztürk katıldı.

Dereceye giren öğrencilere bisiklet, satranç takımı ve top gibi çeşitli hediyelerintakdim edildiği törende konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Meral Gülmez Saçar, özellikle uzaktan eğitim görülen bir dönemde bileatık pilleri okullarına ulaştıran öğrencilerin duyarlılığına dikkat çekti.

“ŞİMDİ KORUMAZSAK YARIN GEÇ OLABİLİR

”Eğitimcileri ve öğrencileri tebrik eden Meral Gülmez Saçar, “Dünyamızı şimdi korumazsak, yarın çok geç olabilir. Yaşadığımız çevreye ve doğamıza büyük bir hassasiyetle yaklaşmamız gerekiyor. Çevre duyarlılığı olan değerli gençlerimizi görmek de bizlere büyük bir mutluluk veriyor.” dedi.Uşak Belediyesi olarak çevreci projelere tüm hızıyla devam edeceklerini belirten Saçar daha sonra miniklerle sohbet etti.

Turhan Akçay İlkokulundan sonra 500 kg ile Mehmetçik İlkokulu, 460 kg ile Yaşar Akar İlkokulu ve 400 kg ile Milli Egemenlik İlkokulu en çok atık pil toplayan okullar arasında yer aldı.

Kent genelinden toplanan pillerin bertaraf edilmek üzere TAP Derneği’ne gönderileceği öğrenildi.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Kurtuluş Haftası Etkinlikleri Aydilge ve Gece Yolcuları İle Son Buldu 3X3 SOKAK BASKETBOLU'NDA ÖDÜLLER SAHİBİNİ BULDU Çevreköy'den Mehmet Kavak HASRET SON BULDU DRİFT FESTİVALİ UŞAKLILARLA BULUŞTU Uşak Merkez Çevre Mahallesinden Ulvi Arslan Çevreköy'den Fatma Kurt Çevre Köyünden Dudu Şahin Konu Su Projesi'nde hediyeler sahibini buldu Uşak Merkez Çevre Mahallesinden Ahmet Ömür Çevreköyden Yaşar Kaya
uşak uşak belediyesi atık pil ödül mehmet çakın