Haberler

Çevre Duyarlılığımız Devam Edecek

1902
4-11-2015

Çevre Duyarlılığımız Devam Edecek

Çevre duyarlılığı nedeniyle 1 Eylül İlkokulu öğrencilerinin Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ’a yaptığı ziyarette bir konuşma yapan Uludağ, “Yeni nesillere daha güzel bir doğa bırakmak için çalışmalara devam edeceğiz” dedi.

Uşak Belediyesi çevre duyarlılığının artması ve çevreye duyarlı bir neslin yetişmesi için çalışmalarına devam ediyor. Özellikle atık pillerin ve yağların doğaya verdiği zararlar hakkında öğrencileri bilinçlendirerek yok etmek için Çevre Kontrol ve Koruma Müdürlüğü bünyesinde okullarda eğitim seminerleri, tiyatrolar ve yarışmalar düzenleyen Belediye bu konuda takdir kazanıyor. Öğrencilerin doğa hassasiyeti Belediye çalışmalarıyla gelişirken, bu sayede öğrencilerin çevresinin ve ailelerinin de bilinçlenmesine katkı sağlıyor. Uşak Belediyesi’nin bu konuda yaptığı çalışmalar nedeniyle okullardan da tebrik ziyaretleri gelmeye başladı.  1 Eylül İlkokulu öğrencileri Belediye Başkanı Hakan Uludağ’ı makamında ziyaret etti.

Miniklerde bilinç uyanıyor

Ziyarette bir konuşma yapan Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, “Gelecek kuşaklara bırakılacak en büyük miras temiz ve yaşanabilir bir doğadır” dedi.

 Bu konuda okullarda güzel bir çalışma yaptıklarını bildiren Uludağ, “Günden güne gelişen çağımız maalesef olumsuzlukları da beraberinde getirmektedir. İnsan ve doğada yaşayan canlıların sağlığı maalesef bilincin az olması nedeniyle günden güne tehlikeli bir noktaya doğru ilerlemektedir. Yaşanan tehlike nedeniyle herkes elini taşın altına koymalıdır. Biz de Belediye olarak elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Özellikle geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın bilinçli olmaları ve bu bilinci çevrelerine ve gelecek nesillere aktarması için ilgili müdürlüklerimizle çalışmalar yapmaktayız. Okullarda başlattığımız eğitim seminerleri, yarışmalar ve tiyatrolar gençlerimizin tehlikeyi anlamasına katkı sağlıyor. İnanıyoruz ki yaptıklarımızın olumlu neticelerini hep birlikte göreceğiz” ifadesini kullandı.

Çalışmalar devam edecek

Öğrencilere ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Uludağ, “Bugün miniklerimiz bizleri yaptıkları ziyaretle mutlu ettiler. Verdiğimiz eğitimlerin neticelerini olumlu neticelerini görmek bizleri memnun etti. Bu nedenle kurum olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. doğaya zarar veren her şeyin karşısında duracağız”

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: UŞAK BELEDİYESİ VE ÇEVRECİ VATANDAŞLAR KİRLİLİĞE DUR DEDİ 2020 Yılı Emlak ve Çevre Temizlik vergileri son ödeme günü 01.06.2020 Pazartesi'dir. BAŞKAN ÇAKIN VATANDAŞI BİLGİLENDİRMEYE DEVAM EDİYOR Çevreköy/ Mehmet ER Çevreköyden Ahmet Yıldırım ​Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan Otopark Yönetmeliğinin yürürlülük tarihi 31 Mar Çevre Mahallesi 45. Bölge Tapu Tağıtımı İlanı Uşak Belediyesinden Çevre Temizlik ve Emlak Vergisi Duyurusu UŞAK BELEDİYESİ, GENÇLERLE YÜRÜTTÜĞÜ SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNE DEVAM EDİYOR ÇEVRECİ GÖNÜLLERE BELEDİYE DESTEĞİ
uşak uşak belediyesi marka şehirler belediye hakan uludağ çevre duyarlılığı 1 eylül ilkokulu