Haberler

​Çevre Yolu Hergün Daha da İlerliyor

3238
9-06-2015

Çevre Yolu Hergün Daha da İlerliyor

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, kentin birbirine bağlanmasında önemli çalışmalardan birisi olan güney çevre yolunda Yavuz Sultan Selim Caddesi üzerinde bulunan evin kamulaştırılarak yıkılmasının ardından yol bağlantısı için çalışmaların başladığını belirtti. Başkan Cahan, “Kuzey ve güney çevre yolunda olumlu gelişmeler devam ediyor” şeklinde konuştu.

Uşak Belediyesi kentin çevre yolları ile ilgili çalışmalarına devam ediyor. Güney ve kuzey çevre yollarını bitirerek şehir içi ulaşımı kolaylaştırmayı hedefleyen Belediye çalışmalarına hız verdi. Bu kapsamda Yavuz Sultan Selim Caddesi üzerinde yer alan ve yıkımı sağlanan evin bulunduğu yolun bitirilme ve yol bağlantısının sağlanması çalışmaları sürüyor. Kısa sürede bitirilmesi hedeflenen bağlantı yolu ile çevre yollarında bir aşama daha geçilmiş olacak.

Güney çevre yolunda sıkıntılar bitiyor

Konu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “İlimizin daha rahat ve sıkıntısız bir trafiğe sahip olması adına projelerimizi hızlandırdık” dedi. Güney çevre yolunda çalışmaların son aşamaya geldiğine dikkat çeken Cahan, “İlimizde çevre yolları ile kentimizin iki ucunun birbirine bağlanmasını başından bu yana önemsiyoruz. Fakat göreve gelmemiz ile birlikte bu konuda bazı sıkıntıların olduğunu gördük. Güney ve kuzey çevre yollarında bu sıkıntıları hemen sonlandırmak için kolları sıvadık. Sorunlardan birisi de güney çevre yolundaydı. Burada Atatürk ve Fevzi Çakmak Mahallelerini birbirine bağlayan yolun bağlantısında bir ev engel teşkil ediyordu. Bu evin kamulaştırılmasını ve yıkımını sağladık. Akabinde ise hemen bağlantı çalışmalarına başladık. Hedefimiz bu çalışmaları mümkün olduğunca hızlı şekilde sonuçlandırmaktadır” dedi.  

Güneyde bağlantının sağlanmasının ardından bölgedeki yollarda çalışmaların devam edeceğini dile getiren Cahan, güneyde hiçbir sorunun kalmayacağının altını çizdi.

Kuzey çevre yolunda da mesafe kat edildi

Kuzey çevre yolu hakkında da bilgi veren Cahan çalışmaların olumlu yönde seyrettiğini bildirdi. Cahan,”Kuzey  ve güney çevre yolları birbirleriyle bütünlük arz eden projelerdir. Yol çalışmasının bitmesi, demek, kentimizin iki yakasının bir araya gelmesi ve şehrin hangi bölgesinden olursa olsun vatandaşlarımızın yeni hastane, adliye ve yapılacak Emniyet Müdürlüğü’ne kolayca ulaşabilmesi anlamına gelmektedir. Biz bu konuda da önemli adımlar attık. Öncelikle Akse mevkisinde kamulaştırma sorunu ile karşılaştığımız evleri, sahipleri ile düğün dernek havasında yıktık. Daha sonra ise Çokkozlar mevkisinde bağlantı köprüsünde önemli bir aşamaya geldik. Bu yıl çalışmalar daha da hızlanacak ve iyi sonuçlar elde edeceğiz” ifadesini kullanarak sözlerine son verdi. 

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Sokak Hayvanlarıyla ilgili bir yenilik daha ARTIK UŞAK'TA ARAÇLAR DAHA STERİL ​Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan Otopark Yönetmeliğinin yürürlülük tarihi 31 Mar UŞAK'TA PARK VE BAHÇELER ARTIK DAHA BAKIMLI ŞEHRİN GİZLİ KAHRAMANLARI DAHA TEMİZ UŞAK İÇİN 7/24 ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR BAŞKAN CAHAN'A BİR TEŞEKKÜR DAHA KALFA KORUSU MESİRE ALANI HIZLA İLERLİYOR Uşak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Daha Temiz Uşak İçin Çalışmalarına Devam Ediyor Başkan Cahan'ın Önderliğinde Uşak Bir İlke Daha Ev Sahipliği Yapacak Çevre Yolu Projesi İle Uşak, Termal Kent Olarak Adını Yazdıracak
güney çevre yolu yapım