Haberler

DEV TÜRK BAYRAĞIMIZ DALGALANMAYA BAŞLADI

165
8-07-2024

DEV TÜRK BAYRAĞIMIZ DALGALANMAYA BAŞLADI

Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, İsmetpaşa Caddesi’nde eski belediye binası önünde bulunan alana dev Türk Bayrağı dikti. Başkan Yalım ülke içinde ve dışında yaşanan son gelişmelerin ardından Türkiye Cumhuriyeti Devleti topraklarında birlik ve beraberlik içinde hep birlikte yaşadığımızı belirterek bayrağımıza sahip çıkacaklarını söyledi.

BESLE KARGAYI OYSUN GÖZÜNÜ

Geçtiğimiz günlerde Suriye’nin kuzeyinde meydana gelen karışıklığın ardından iki kişi tarafından Türk Bayrağı’nın yakılmasıyla başlayan süreç, ülke çapında birçok tepkiye neden olmuştu. Olayın ardından şahsi hesabından yayınladığı videoyla sert tepki veren Başkan Yalım, “Besle kargayı oysun gözünü” diyerek görüntüleri paylaşmıştı.

Bu sabah kent merkezinde bulunan ve eski belediye binasının önünde yer alan alana dev bir Türk Bayrağı diktiren Başkan Yalım, “Bu ülke bizim, bu topraklar bizim, bu memleket bizim! Bayrağımızı yakıp yıkanlara inat birlik beraberliğimiz asla bozulmayacaktır” dedi.

20 METRELİK DEV BAYRAK ASILDI

Ekipler tarafından gerçekleştirilen çalışma sonucu 20 metrelik direğe asılan dev boyutlu Türk Bayrağı dalgalanmaya başladı. Bayrak asıldıktan sonra bölgede açıklama yapan Başkan Yalım, üzücü olayları hatırlatarak tepkisini yineledi.

Başkan Yalım; “Tüm zenginlikleriyle bu vatan bizim ve hepimiz bu toprakların üzerinde yaşıyoruz. Bu topraklardan beslenen herkesin ihanet etmeden, nankörlük etmeden, birlik ve beraberliği bozmadan yaşaması lazım. Aynı şekilde bu vatanın, bu milletin ve bu toprakların kıymetini bilmemiz lazım. Diğer türlüsü asla kabul edilemez” diye konuştu.

Öte yandan diktikleri Türk Bayrağı’nın tüm İsmetpaşa Caddesi’nden görüldüğünü vurgulayan Başkan Yalım, tüm görkemiyle dalgalanan yeni bayrağın Uşak halkına hayırlı olmasını diledi.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Sakinlerinden, Mehmet Türk ULUSLARARASI UŞAK TARHANA FESTİVALİ'NE GERİ SAYIM BAŞLADI Yaşar Türkmen Şemsi Öztürk Ayişe Öztürk Türkan Torlak Nurullah Şentürk Zafer Türkmen Derbent Köyü Payamlı Mahallesi'nden Dudu Öztürk "HALK SÜT" İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI
özkanyalım türk bayrağı uşak