Haberler

Dikilitaş Mahalle Konağı İlk Misafirlerini Ağırladı

2869
11-12-2017

Uşak Belediyesi'nin mahalle kültürünü yaşatmak, gelenek ve görenekleri ayakta tutmak adına Dikilitaş'a inşa ettiği Mahalle Konağı'nın ilk konuğu Zahmanlar Köylüleri oldu. Cahan konaktaki programda yeni evlenecek çiftlere de müjde verdi.

"Her Mahalleye Bir Mahalle Konağı Projesi" kapsamında Dikilitaş'ta hayata geçirilen şehrin 3. konağı yaklaşık 200 kişiyi ağırladı. Kurs alanlarının, dersliklerin, sinema ve kadınlar için spor salonunun yer aldığı, diğer imkanlarıyla hem sosyal aktivitelerin hem de kişisel becerilerin arttırılabileceği konakta düzenlenen etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.

Orta oyununun ve halk oyunlarının sergilendiği buluşmada, vatandaşları bir araya getiren ve konak kültürünü ilk kez hayata geçiren Başkan Cahan yeni evlenecek çiftlere de müjde verdi. Konağın kına gecesi gibi organizasyonlarda ücretsiz olarak halkın hizmete sunulacağını belirten Başkan Cahan, Dikilitaş Mahalle Konağı'nda ilk organizasyonun gerçekleştirilmesi nedeniyle mutlu olduklarını paylaştı.

Mahalle Konağı Görsel Şölene Sahne Oldu

2018 Haziran ayında Zahman Köyü'nde düzenlenecek geleneksel bahar şenliğinde Yörük Beyi olarak seçilen Başkan Cahan, "Konağımızda yaren odası diye tabir ettiğimiz alanda Zahman köylü hemşehrilerimizle bir araya gelerek halk oyunları ve orta oyunu oynadık. Muhteşem bir gece oldu. Her mahalleye bir mahalle konağı projemiz kapsamında tamamlanan Dikilitaş mahalle konağımıza da bu ilk organizasyonumuz ile notumuzu vermiş olduk. Gayet güzel bir sonuç, salonumuz da oldukça geniş. Burada kına gecesi, nişan, yüzük gibi etkinlikler yapılabilir. Ve bütün bunlar için konağımızı halkımıza ücretsiz olarak tahsis edeceğiz. Konağımız şehrimize hayırlı, uğurlu olsun." dedi.

Zahman Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Özay Şahin ise konaktaki ilk programda ağırlanmaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek Belediye Başkanı Nurullah Cahan’a teşekkürlerini iletti.

Dönmez: Bu Konaklar Kültürün Bekçisi Olacak

Uşak Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Hayri Dönmez, “Her şeyden önce böyle güzel bir gecede Zahman köylü hemşehrilerimle burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Bu konağımız Belediye Başkanımızın projesi ve ortaya güzel bir eser çıkmış. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Burada insanların oturup birbiri ile kaynaşması, kültürlerine sahip çıkması ne kadar güzel bir duygu. Emeği geçenlerin ellerine sağlık." değerlendirmesinde bulundu.

0.0
Son Düzenlemeler: 31 Aralk, 2017
İlgili İçerikler: UŞAK'TA GÖNÜL BULUŞMALARI'NIN İLKİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ Muharremşah Mahallesinden Kamil Yılmaz Muharremşah Mahallesinden Zehra Doğan BAŞKAN ÇAKIN ÇEVRE MAHALLESİ SAKİNLERİYLE BULUŞTU 15 Temmuz, Uşak'ta İlk Geceki Ruhla Anıldı TÜRKİYE SÜPERMOTO ŞAMPİYONASI'NIN İLK İKİ AYAĞI UŞAK TAMAMLANDI İslice Mahallesi sakinlerinden Mehmet Kargı BEKLENEN HABER GELDİ, O MAHALLELERDEKİ DİREKLER TARİH OLACAK YENİ BAŞKANLA İLK MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ Selvioğlu Köyü Çohadar Mahallesinden Mehmet Çohadar
uşak uşak belediyesi nurullah cahan açılış kültür dikilitaş mahalle konağı gelenek görenek zahman