Haberler

En Çok Atık Pil Toplayan Okul ve Öğrenciler Ödüllerini Aldı

1890
9-06-2017

Çevre konusundaki duyarlılığını projeleriyle ortaya koyan Uşak Belediyesi düzenlenen yarışma kapsamında en çok atık pil toplayan okulları ve öğrencileri ödüllendirdi.

Uşak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) işbirliği ile düzenlenen 2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılı “Atık Pil Toplama Kampanyası” sona erdi. Kampanya kapsamında en çok atık pil toplayarak, çevre kirliliğinin önlenmesine katkıda bulunan okullarda tören düzenlenerek ödüller sahiplerine dağıtıldı.

Çocuklarda çevre bilincini oluşturmak adına yapılan yarışmada, Bir Eylül İlkokulu 455 kg, Mehmetçik İlkokulu 455 kg, Ganime Özadam İlkokulu 140 kg, Yaşar Akar İlkokulu 50 kg ve Turhan Akçay İlkokulu 40 kg atık pil toplayarak ilk beş sırada yer aldı.

İlk beşe girmeyi başaran okullarda atık pillerin toplanması konusunda duyarlılık gösteren ve en çok atık pili toplayarak teslim eden öğrencilere bisiklet, tablet, satranç takımı ve top gibi çeşitli hediyeler dağıtıldı. Ayrıca ilk üçte yer alan okulların idarelerine de yazıcı ve spor seti gibi hediyeler verildi.

Katıldığı ödül töreninde konuşan ve çevre konusunda gösterdikleri duyarlılıktan dolayı okul idarelerine ve öğrencilerine teşekkür eden Uşak Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Ünal, “Yapılan yarışmalarda amacımız çocuklarımıza bu tip konulara yönelik bilinç ve hassasiyet kazandırmak. Bu anlamda olumlu sonuçlar aldık. Topraklarımızın, doğamızın, havamızın ve suyumuzun, yaşadığımız memleketin kirlenmemesi için 7’den 77’ye hepimiz duyarlı olmalıyız.” dedi.

Başarılı bir dönemin geride bırakıldığını ifade eden Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Ünal, çeşitli etkinliklerle yıl içerisinde çocuklarla sık sık bir araya geldiklerini ve gelmeye devam edeceklerini kaydetti.

Tatilde bilgiden ve eğitimden kopmamak gerektiğini dile getiren Ünal konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bir eğitim ve öğretim yılı geride kaldı. Eğitimcilerimiz de öğretmenlerimiz de yoğun emekler harcadı. Karne sevinci yaşayan öğrencilerimizin bu sevinci kazandıkları ödüllerle taçlanmış oldu. Ancak tatil döneminde de öğrencilerimizin eğitimlerini sürdürmeleri gerektiğine inanıyoruz. Derslerini unutmamaları ve becerilerini geliştirmeleri adına küçük çalışmalar yapmaları gerekli. Bu süreçte tabi ki dinlenmeyi, sosyal aktiviteleri ve gezmeyi de ihmal etmesinler. Şimdiden hem öğrencilerimize hem de öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum.

0.0
Son Düzenlemeler: 09 Haziran, 2017
İlgili İçerikler: Genç Kuşak Yaz Okulu Tatilin Neşesine Neşe Katacak Esnaf Moda Fest'ten Memnun Kaldı Uşak Merkez Kemalöz Mahallesi'nden Hasibe Çoker EVLİLİK OKULU İKİNCİ MEZUNLARINI VERDİ Minik Eller Atık Malzemeleri Geri Kazandırdı Atık Yağlar İşitme Engellilerin Hayatını Kolaylaştırıyor EVLİLİK OKULU İLK MEZUNLARINI VERDİ Uşak Merkez Kurtuluş Mahallesi'nden Uğur Çökük KENTE NEFES ALDIRACAK PROJE ÇOK YAKINDA HAYATA GEÇECEK GENÇ KUŞAK'TAN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE ANLAMLI JEST
uşak belediyesi atık pil belediye haberleri belediye başkanı nurullah cahan