Haberler

En Çok Atık Pil Toplayan Okulları ve Öğrenciler Ödüllendirdi

1447
18-06-2018

Uşak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) işbirliği ile düzenlenen 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılı “Okullar Arası Atık Pil Toplama Kampanyası” kapsamında ödül töreni gerçekleştirildi.

Atık pillerin evsel atıklardan ayrı toplanarak, çevre kirliliğinin önlenmesine katkı sağlanması hedeflenen ve öğrencilerin çevre konusunda hassas bireyler olmalarına katkıda bulunan projede okullar düzenlenen törenlerle ödüllerini aldı.

Kampanya kapsamında Turhan Akçay İlkokulu 580 kg atık pil, Mehmetçik İlkokulu 530 kg atık pil, Gazi Mustafa Kemal İlkokulu 500 kg atık pil,  Bir Eylül İlkokulu 330 kg atık pil ve Yaşar Akar İlkokulu 300 kg atık pil toplayarak listedeki ilk beş sırada yer aldı. İl merkezindeki tüm okullarda gerçekleştirilen kampanyada toplam 3 bin 655 kg atık pil toplandı.

Atık pillerin toplanması konusunda duyarlılık gösteren okullarda gerçekleştirilen törenlere Uşak Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmail Ünal katıldı. Ünal çevre bilincini geliştirmek adına atık dönüşüm alanında faaliyet gösterdiklerini belirterek, “Çocuklarımıza emanet edeceğimiz temiz, yaşanabilir bir dünya için çalışıyoruz. Her sene bu etkinliklerimizi sürdüreceğiz. İnsanımızın çevreye verdiği değeri en üst sınıra kadar çıkarmak ana gayemiz.” dedi. En çok atık pil toplayan öğrencilere bisiklet ve çeşitli hediyeler verildiği ifade eden Ünal, çevre konusunda gösterdikleri duyarlılıktan dolayı okul idarelerine ve öğrencilere teşekkürlerini iletti.

0.0
Son Düzenlemeler: 18 Haziran, 2018
İlgili İçerikler: Uşak Merkez Kemalöz Mahallesi'nden Hasibe Çoker Minik Eller Atık Malzemeleri Geri Kazandırdı Atık Yağlar İşitme Engellilerin Hayatını Kolaylaştırıyor Uşak Merkez Kurtuluş Mahallesi'nden Uğur Çökük KENTE NEFES ALDIRACAK PROJE ÇOK YAKINDA HAYATA GEÇECEK GENÇ KUŞAK'TAN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE ANLAMLI JEST Uşak Merkez Bölme Mahallesi'nden Hüseyin Çoker Karahallı Çokaklı Köyünden Mustafa Arslan Uşak Karahallı Çokaklı Köyünden Kudret Taylan Ambalaj Atıklarının Toplanması ve Ayrıştırılması İşi İhale İlanı
uşak uşak belediyesi nurullah cahan bisiklet atık pil hediye ödül