Haberler

​Engeller Kurumların İşbirliğinde Aşılacak

1862
29-07-2015

Engeller Kurumların İşbirliğinde Aşılacak

Uşak Belediyesi koordinasyonunda engellilerin hayatlarını kolaylaştırmak adına kurulan Engelli Hakları Komisyonu’nun konuğu İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder oldu. Komisyonda bir konuşma yapan Belediye Başkan Yardımcısı Erol Korkmaz, “Uşak Belediyesi ve Emniyet Müdürlüğü ortaklığında engelli kardeşlerimizin sorunlarını daha aza indireceğiz” dedi.

Uşak Belediyesi Engelli Hakları Komisyonu aylık olağan toplantısını gerçekleştirdi. Uşak Belediyesi Hizmet Binası’nda yapılan toplantının konuğu ise İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder oldu. Komisyona Belediye Başkan Yardımcısı Erol Korkmaz, belediye meclis üyeleri ve engelli haklarını koruyan sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı. Toplantıda engelliler için kurumların işbirliği içinde olması ve proje yapılması konusunda mutabakata varıldı.

Hep beraber engelsiz bir kent için

“Uşak’ta engelliler için olumlu işlere imza atıyoruz” ifadesini kullanan Belediye Başkan Yardımcısı Erol Korkmaz, bundan sonra da engelliler adına kurumların katılımıyla daha faydalı çalışmalar yapılacağına dikkat çekti.

Korkmaz, “Belediyeler ve tüm resmi kurumlar engellilerin kentlerdeki yaşamlarını kolaylaştırmakla mükelleftir. Çağdaş medeniyetlerin hepsinde engellilerin hayatlarının çok kolaylaştığı ve sorunların en aza indiği görülmektedir. Biz de bu konuda kurduğumuz komisyon ile yaraları tedavi etmek ve Uşak’ı engellerin aşıldığı bir şehir yapmak adına ortak aklın işlediği projeler yapıyoruz. Komisyonumuzca alınan kararları ise titiz bir şekilde uyguluyoruz. Bugün de İl Emniyet Müdürümüz Sayın İbrahim Ergüderkomisyonumuzda konuk olarak sorunlar ve müdürlüklerinin yapabilecekleri konusunda misafirimiz oldu. Kendileri çalışmalarımıza aktif bir şekilde katılacaklarını müjdelediler. Bu nedenle teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Komisyon toplantılarında kurum ve kuruluş temsilcileriyle bir araya gelmenin sorunların en aza indirilmesinde etki edeceğine vurgu yapan Korkmaz, koordinasyonun sağlanması ile hedeflere ulaşacaklarının altını çizdi.

İnsanlar da duyarlı olmalıdır

Engellilerin kendilerine sağlanan haklardan insanların yaptıkları yanlışlar nedeniyle mağdur kalabildiklerini de anlatan Korkmaz, “Engelliler için kurumların işbirliği içinde olması, kararlar alınması ve yasaların çıkarılması tek başına yeterli olmayabiliyor. Bu konuda insanların daha duyarlı olmaları gerekiyor. Hepimizin birer engelli adayı olduğu gerçeği düşünülürse, empati yapılarak engellerin aşılmasına katkı sağlamalıyız. Bu nedenle engellilere özel olan tüm alanların engelliler tarafından kullanılmasını sağlamalıyız. Bunu yanında ulaşımda da engelli kardeşlerimizin hayatlarını kolaylaştırmalıyız. Aksi durumların da gerek Belediyemize, gerekse İl Emniyet Müdürlüğümüze bildirilmelidir. Şikayetler konusunda cezai işlem uygulayacağız” diyerek sözlerini noktaladı.

Toplantıda Emniyet Müdürlüğü’nün de engelliler konusunda hassas bir yapı içinde olduğunu belirten İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder ise bu hassasiyetin giderek artacağını ve her türlü iş birliğine var olduklarını iletti. 

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: ​Engellerin Kalktığı Bir Kent Olduk ​Engellerin Aşılması Adına Örnek Bir Konser
engelli komisyon ibrahim ergüder engeller