Haberler

​Engelli Öğrencilere Unutulmaz Bir Gün Yaşatıldı

1883
4-03-2016

Engelli Öğrencilere Unutulmaz Bir Gün Yaşatıldı

Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, kentte yaşayan engellilerin hayatlarını kolaylaştırmak için çalışmaların sürdüğüne dikkat çekerken “İlimiz her anlamda engellerin kalktığı bir kent olacak” dedi.

Uşak Belediyesi kentte yaşayan engellilere yönelik çalışmalarına devam ediyor. Engellerin kalktığı bir kent olma hedefini koyan Belediye, bu bağlamda kentte engellerin aşılacağı çalışmalara imza atıyor. Alt yapısını ve üst yapısın engellere göre dizayn eden Belediye, engellilerin sosyal hayatlarını da katkı sağlıyor. Bu konuda somut adımlar atan Belediye son olarak Karaağaç ve Uğur Serdaroğlu İlkokulları alt sınıflarına unutulmaz bir gün yaşattı. Öğrencilere Atlı Spor Ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kahvaltı veren Belediye daha sonra atlara bindirerek mutlu olmalarına katkı sağladı. Etkinlik kırtasiye yardımıyla son buldu. Yapılan etkinliğe Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, Sakatlar Derneği Başkanı Salih Küçük ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü personeli de katıldı.

Engelli dostu belediye

Burada bir açıklama yapan  Belediye Başkam Yardımcısı Hakan Uludağ, “Engellilerimiz için her zaman etlimizi taşın altına koyuyoruz” dedi. Uludağ, “Belediyemiz sosyal sorumluluklarını bilen bir yapıda çalışmalarına devam etmektedir. İlimizde dar gelirli ailelerimizin yanı sıra çocuklarımızın, yaşlılarımızın, kadınlarımızın ve engellilerimizin de yanındayız. Özellikle engellerin aşılması adına projeler yapmaya gayret ediyoruz. Yaptığımız çalışmalarla ilimiz engelli dostu bir kent olmuş ve örnek şehirler arasına girmiştir. Son olarak Karaağaç ve Uğur Serdaroğlu İlkokullarında alt sınıflardaki engelli çocuklarımız için unutulmaz bir gün düzenledik. Onların mutluluğu ve ailelerinin duası her şeyden önemlidir” ifadesini kullandı. 

Projeler sürecek

Uşak Belediyesi’nin engelliler adına çalışmalara devam edeceğini kaydeden Uludağ, “Belediye Başkanımız Nurullah Cahan’ın talimatlarıyla engellilerimiz için projelerimiz devam edecek. Bu konuda ortak aklı devam ettirmek için engelli derneklerimizle de işbirliği içinde olacağız. Bizlere değerli fikirlerini aktaran derneklerimize bu bağlamda teşekkür ediyoruz” diye konuştu

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Gülten Gündoğan Banaz Büyükoturak Köyünden Ayşe Güngör YARALI ŞAHİN TEKRAR ÖZGÜRLÜĞÜNE KAVUŞTU Muammer Günal Uşak Belediyesi'nden "Atatürk'ü Anma Günü" İçin Anlamlı Video Ümmü Gülsüm Günay Akile Güney Karahallı Alfaklar köyünden Emine Gündüz Uşak Eşme Güney Köyünden İsmail Gezer Uşak Sivaslı Eldeniz Köyünden Abdil Kadir Gündüz
uşak belediyesi Engelli belediye hakan uludağ etkinlik karaağaç ilkokulu uğur serdar ilkokulu salih küçük