Haberler

Eroğlu,

1694
10-03-2017

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Uşak Belediyesi ziyaretinde Uşak’da yapılan çalışmaların diğer illere örnek olduğunu ifade ederek, “Uşak, Ege Bölgesi’nin en şirin ve özellikli illerinden biri haline gelecek” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu gün boyu bir takım açılış ve ziyaretler için Uşak’a geldi.İlk ziyaretini Banaz Belediyesi'ne gerçekleştiren Bakan Eroğlu, daha sonra orman köylülerine kullandırılan gelir getirici tür "Orköy Kredi Sertifikaları" dağıtım ve Banaz'da yapımı tamamlanan tesislerin açılışı gerçekleştirmek üzere ilçede hazırlanan alana geçti. Bakan Veysel Eroğlu’nun bir sonraki durağı Uşak Valiliği ve Uşak Belediyesi oldu. Belediye ziyaretinde Belediye Başkanı Nurullah Cahan kentin projeleri hakkında brifing verdi. Bakan Eroğlu’na Uşak ziyaretinde Uşak Valisi Ahmet Okur, AK Parti Uşak Milletvekilleri Mehmet Altay ve Alim Tunç  İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, AK Parti İl Başkanı Servet Kuş ve protokol üyeleri de eşlik etti.

Burada bir konuşma yapan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Uşak’a her türlü desteği sağlayarak büyük projelerin hayata geçmesini sağlayacaklarını belirtti. Eroğlu,” Belediye Başkanımız Nurullah bey çok çalışkan ve özellikle dev projelerin yapımında büyük gayret gösteriyor. Özellikle Kentsel Dönüşüm çalışmalarında yeşil alanların artırılması konusunda başarılı işlere imza attı. Dokuzsele Deresi Islah Projesi çalışmaları da bitmek üzere, Allah nasip ederse şehir içinde bir gerdanlık olacak. Uşak’ın tarihi ve doğal güzellikleri olan Taşyaran Vadisi, Hamamderesi ve Ulubey Konyonları gibi değerlerine de gereken desteği sağlayarak tüm Dünya’ya tanıtacağız. Belediye Başkanımız şehir içinde de boş durmuyor, çalışıyor. Kendilerini en başarlı Belediye Başkanları arasında görüyorum. Belediyemizin alt yapı çalışmaları da gayet güzel, Kentsel Dönüşüm Alanının da faaliyete girmesi ile Uşak çok daha güzel bir şehir haline gelecek. Tüm bu çalışmaları için Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum ve çalışmalarında başarılarının devamını diliyorum” sözlerini kullandı.

Uşak’ı değiştirmek ve geliştirmek adına aralıksız çalıştıklarına değinen Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Hep birlikte nice güzel projelerle şehrimizi kalkındıracağız” ifadesini kullandı. Cahan, “Bugün fahri hemşehrimiz, Uşak’ımızın Milletvekili, değerli büyüyüğümüz Sayın Bakanımızı şehrimizde ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sağolsun Bakanımız, göreve geldiğimiz ilk günden bu yana her türlü desteği bizlere sağladılar. Onların destekleri şehrimizi güzelleştiriyoruz.  Özellikle Uşak’ın gerdanlığı olarak tabir ettiğimiz Dokuzsele Deresi Islah Projesi’nde az bir çalışmamız kaldı. O dereyi besleyecek olan Sorkun barajınında önümüzdeki ay içerisinde ihalelerini yapacacağız. Bundan sonraki süreçte de Taşyaran Vadisinin tabiat parkı olması ve Havaalanı etrafının ıslah projelerine girmesi gibi birçok projemizi hayata geçireceğiz. İnşallah bundan sonra da Bakanımızın destekleri ile aynı hızla çalışıp, şehrimizi geliştirmeye devam edeceğiz. Sayın Bakanımıza ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Tüm hemşehrilerim adına saygılar sunuyorum” açıklamasında bulundu.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Nurullah Cahan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na Uşak’ın simgesi olan Uşak halısını takdim etti.

Bakan Eroğlu daha sonra sırasıyla AK Parti İl Başkanlığı ziyareti, Atatürk Kültür Merkezi’nde dev yatırımların temel atma, açılış ve sertifika dağıtım töreni, Eşme Şehit Mustafa Eğerci İmam Hatip Lisesi ziyareti, orman köylülerine kullandırılan gelir getirici tür "Orköy Kredi Sertifikaları" dağıtım töreni ve Eşme Belediyesi ziyaretlerini gerçekleştirdi.

0.0
Son Düzenlemeler: 10 Mart, 2017
İlgili İçerikler: Uşak Eşme Narlı Köyünden Ali İhsan Eroğlu Fevzi Dülgeroğlu Dudu Eroğlu Halil Eroğlu Bakan Eroğlu: Uşak marka bir şehir haline geldi Mehmet Eroğlu Karaca Ahmet köyünden Fatma Eroğlu Ali Osman EROĞLU Hasan Eroğlu Fatma Eroğlu
uşak uşak belediyesi nurullah cahan veysel eroğlu