Haberler

​Esnaf Festivali Başlıyor

1660
28-04-2016

Esnaf Festivali Başlıyor

Belediye Başkanı Nurullah Cahan esnaflara değer verdiklerine dikkat çekerken, yapacakları festivalle esnafların kendilerini tanıtmasına imkan tanıyacaklarını bildirdi.

Uşak Belediyesi ve Uşak Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından ortaklaşa düzenlenecek olan Esnaf Festivali başlıyor. Uşak tarihinde bir ilk olma özelliğine sahip olan festivalle esnafların kendilerini tanıtması hedefleniyor. Festival  29 Nisan 2016 Cuma günü başlayacak ve üç gün sürecek. Festival kapsamında saat 10:00 da belediye hizmet binası önünden Atatürk Anıtı’na kadar kortej düzenlenecek. Daha sonra esnaflar Ata Park içinde kendi ürünlerini Uşaklılarla buluşturacak.

Kesnafımızın yanındayız

onu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Nurullah Cahan amaçlarının esnafın kazanımlarını arttırmak olduğunu belirtti. Cahan, “İlimizde her anlamıyla esnafımızın yanında bir belediyecilik anlayışı içindeyiz. Bu nedenle çeşitli zamanlarda esnaf odalarımızla bir araya gelerek, esnafımızın daha iyi ortamlarda olabilmesi için bir yol haritası çiziyoruz. İşte düzenlediğimiz festivale bunlardan birisidir” dedi.

Festival kenti olduk

Uşak’ın festivaller kenti olduğuna vurgu yapan Cahan, “İlimiz özellikle son iki yılda festival kenti oldu diyebiliriz. Çocuklarımızdan gençlerimize, sanattan esnafımıza kadar birçok festivali ilimizde organize ediyoruz. İşte onlardan birisi de esnaf festivalidir. Bundan sonraki yıllarda da esnaf festivallerimiz devam edecek” diye konuştu.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: HASRET SON BULDU DRİFT FESTİVALİ UŞAKLILARLA BULUŞTU UŞAK BELEDİYESİ 4. TİYATRO FESTİVALİ'NE KATILACAK EKİPLER BELLİ OLDU Türkiye'nin En Büyük Kısa Film Festivali Uluslararası Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali Uşak Belediyesi 3.Ulusal Tiyatro Festivaline Katılacak Olan Ekipler UŞAK'TA GELENEKSEL ESNAF FESTİVALİ BAŞLADI Uşak'ta 3 günlük çocuk festivali coşkulu bir şekilde başladı GELENEKSEL ÇOCUK FESTİVALİ BAŞLIYOR 2. Uluslararası Uşak Belediyesi Tiyatro Festivaline Katılacak Ekipler 2. Uluslararası Tiyatro Festivali Duyurusu Uşak'a Tarhana Festivali Müjdesi
uşak belediyesi nurullah cahan marka şehir festival esnaf esnaf odası festival şehri