Haberler

Esnaf Odalarından Başkan Cahan'a Özel Teşekkür

1186
8-02-2019

Esnaf Dostu Başkan Esnaf Odalarının Misafiri Oldu

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, esnaf odaları tarafından düzenlenen istişare toplantısının konuğu oldu. Davet üzerine programa katılan Cahan’a, esnaf dostu bir belediyecilik ortaya koyduğu için teşekkür edildi. Başkan Cahan ise Esnaf Sarayı müjdesini yineledi.

Uşak Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından düzenlenen ve birliğe bağlı oda başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilen istişare toplantısının onur konuğu Uşak’ın değişiminin baş mimarı Belediye Başkanı Nurullah Cahan oldu. Odaların Uşak’ın geleceğine yönelik ortaya koyacağı katkıların ve esnafların sıkıntılarının ele alındığı toplantıda Uşak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Atalay Savaş, Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın esnaf dostu kimliğine vurgu yaptı.

Atalay Savaş: “Özlemini çekeceğiz, daima başkanımız olacak”

Başkan Cahan’ın tüm odalarla daima iç içe bir duruş sergilediğini ve bunun en canlı şahidininse bizzat esnafların olduğunu dile getiren Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Atalay Savaş, “Belediye Başkanımız Nurullah Cahan’ın bir dönem daha belediye başkanı olması gerektiğine inanıyorduk. Esnafa yakın duruşundan, esnafın sorunlarıyla yakından ve birebir ilgilenişinden dolayı bu özlemi çekeceğimiz kanaatindeyim. Ben başkanımızı övmeye hiç gerek duymuyorum. Çünkü kendisinin pratiklerinden, bize olan yaklaşımlarından, ne kadar haşır neşir olduğuna yakından şahit olduk. Bundan sonra da Nurullah Başkanımız daima bizlerin başkanıdır, her zaman yanındayız ve daima bizlerle olacağına hiç şüphemiz yok.” dedi.

Uşak’ın her mahallesine bir eser bırakıldı

Oda Başkanı Atalay Savaş’a konuşması nedeniyle ve tüm oda mensuplarına samimi davetleri nedeniyle teşekkürlerini ileterek konuşmaya başlayan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, yaklaşık 5 yılın geride bırakıldığına işaret etti. Uşak’ın her mahallesinde bir eser bırakıldığına değinen Belediye Başkanı Nurullah Cahan,  “Atalarımızın dediği gibi, insan ölür kalır eseri; merkep ölür kalır semeri. Uşak’ta çivi çakmadığımız, birlikte hizmet götürmediğimiz bir mahallemiz kalmadı. En önemli birlikteliği de esnaflarımızla, oda başkanlarımızla, sizlerle sağladık. Güzel bir dostluk ve yol yürüyüşü ortaya koyduk. Bir siyasinin ömründe görebileceği her şeyi biz gördük. 3 tane genel seçim, bir tane referandum, bir tane darbe girişimi ve şuan da yerel seçim çalışmaları yürütülüyor. Bunların her birinde birlik ve beraberliğimiz, güçlü bir duruşumuz oldu. Uşak’ımızın güzelliğine birliğimizle güzellik kattık.” dedi.

“Uşak bizim şehrimiz. Burada doğduk, burada büyüdük ve İnşallah burada da yaşamaya devam edeceğiz.” diyerek sözlerini sürdüren Başkan Cahan, “Uşak’ın gelişmesi adına bu güne kadar bize ne görev düştüyse yaptık, bundan sonra da İnşallah her türlü görevi yapmaya varız. Hizmet neredeyse biz bugüne kadar orada olduk, bundan sonra da orada olmaya devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

Esnaf Sarayı İçin Yol Haritası Belirleniyor

Daha önce Esnaf Sarayı için söz verildiğini anımsatan esnaf dostu Başkan Nurullah Cahan, yer çalışmalarının belli bir mesafeye getirildiğini paylaşarak, “Şimdiyse yol haritasına ve şekline karar vereceğiz. Bu konuyla ilgili de Esnaf Odası yönetimimiz ile belediyemiz arasında istişarelerimiz sürüyor. Bir eserimiz olarak da Esnaf Sarayı kalsın istiyoruz.” diye konuştu.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: BAŞKAN ÇAKIN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI'NI KUTLADI BAŞKAN ÇAKIN ARASTANIN İLK BETONU İÇİN DÜĞMEYE BASTI BAŞKAN ÇAKIN HAYATA GEÇİRİLEN 15 FARKLI PROJEDE İNCELEME YAPTI BAŞKAN ÇAKIN: BU MİLLET GAZİ OLUR, ŞEHİT OLUR AMA ESİR DÜŞMEZ BAŞKAN ÇAKIN MUHTARLARLA BİRLİKTE ÇALIŞMALARI İNCELEDİ Başkan Çakın çalışmaları bu kez basın mensuplarıyla inceledi BAŞKAN ÇAKIN'DAN ÇOCUKLARA MÜJDE; İKİNCİ DÖNEM BAŞLIYOR Başkan Çakın'dan 15 Temmuz Mesajı Başkan Çakın'dan Kurban Bayramı Mesajı Başkan Çakın Yağış Sürecini Sahadan Yönetti
uşak uşak belediyesi nurullah cahan teşekkür esnaf odaları