Haberler

Gençlik Festivali Kolpa Konseri ile Sona Erdi

2549
24-05-2017

Uşak Belediyesi’nin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle gerçekleştirdiği 5 gün süren Gençlik Festivali şöleni, Kolpa grubu konseriyle sona erdi.

Uşak Belediyesi, Uşak Üniversitesi ve Uşak Üniversitesi Başkanlığı’nca gerçekleştirilen konserle Türk rock müziğinin tanınan grubu Kolpa, öğrencilerle buluştu. Uşak Üniversitesi’nde yapılan konsere yoğun ilgi gösteren binlerce Uşak’lı ve Üniversite öğrencisi soğuk havaya rağmen eğlenceli ve coşkulu bir gece yaşadı. Konsere Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve Uşak Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Sayın Dalkıran katıldı.

Burada bir konuşma yapan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle 5 gün süren dolu dolu bir gençlik festivali düzenlediklerini söyledi. Cahan, “Şehrimizi sosyal ve kültürel anlamda yenilemek istiyoruz. Bu nedenle 5 gün süren bir festival düzenledik. Festivalin ilk gününde İrem Derici’yi, daha sonra Sanat Akademisi gala gecesiyle birbirinden değerli sanatçıları ve son olarak da Kolpa grubunu vatandaşlarımızla buluşturduk. Gençlerimize değer veriyoruz ve onların isteklerini önemsiyoruz. Onlar bizden Kolpa gurubunu istediler, bizde muhteşem bir Kolpa konseriyle unutulmaz bir gece yaşadık. Önümüzdeki yıl da Üniversitemizin açılış dönemi bahar döneminde şehrimize yeni gelen ve öğrenim gören öğrencilerimize bir konser sözü daha verdik. Bu konserde emeği geçen Uşak Üniversitesine ve Üniversite Öğrenci Konseyi Başkanlığına teşekkür ederiz” dedi.

Uşak Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Sayın Dalkıran ise, konserin final sınavları öncesinde öğrenciler için moral olduğunu belirtti. Dalkıran, “2016-2017 Eğitim Öğretim yılının Bahar yarıyılının artık sonuna geliyoruz. Bu hafta itibariyle eğitim öğretim tamamlanıyor ve finaller başlıyor. Öğrencilerimize güzel bir moral kaynağı oldu bu konser. Emeği geçen Uşak Belediyesine ve tüm personelimize teşekkür ederim” diye konuştu.

Konser sonrası Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve Uşak Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Sayın Dalkıran Kolpa grubunu çeşitli hediyeler takdim etti. Öte yandan Uşak Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi’nde fotoğrafçı olarak görev yapan Koray Dinç, bir süredir flört ettiği Birgül Toklu’ya evlenme teklif etti. Sahnede evlilik yüzüğünü Birgül Toklu’ya uzatan Koray Dinç, evet cevabını aldı. 

0.0
Son Düzenlemeler: 24 Mays, 2017
İlgili İçerikler: Ramazan Erdinç Kentin İlk Moda Festivali Moda Fest Başladı! Genç Kuşak Fest Sefo Konseriyle Sona Erdi EVLİLİK OKULU İKİNCİ MEZUNLARINI VERDİ EVLİLİK OKULU İLK MEZUNLARINI VERDİ Merdim Demir UŞAK BELEDİYESİ DEDEKTİFLERE ROZETİNİ VERDİ Musa Merdin UŞAK BELEDİYESİ 7. GELENEKSEL CİRİT TURNUVASI SONA ERDİ HASRET SON BULDU DRİFT FESTİVALİ UŞAKLILARLA BULUŞTU
uşak uşak belediyesi nurullah cahan konser gençlik festivali kolpa