Haberler

GERİ DÖNÜŞÜMDE LİDERİZ

291
12-06-2024

Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, Çevreci Projelere Destek Vermeye Devam Ediyor

Uşak Belediyesi ve Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçılar Derneği işbirliğinde Uşak’taki tüm ilkokullarda çevre bilincini geliştirmek amacıyla düzenlenen ‘Atık Pil Toplama’ kampanyasında en fazla atık pil toplayan öğrencilere ödülleri verildi. Okullar Arası Atık Pil Toplama Yarışması’na katılan okullardan toplamda 2850 kg atık pil teslim alındı.

Uşak Belediyesi’nin geri dönüşümü desteklemek için büyük bir hassasiyet gösterdiği yarışmada 675 kg ile en çok atık pil toplayan Nihat Dülgeroğlu İlkokulu birinci oldu. Yarışmada dereceye giren öğrencilere Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım tarafından bisiklet, satranç seti, futbol ve voleybol topu gibi çeşitli hediyeler takdim edildi. Törene; Başkan Yalım’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Reyhan Aydın ve Halil Arslan, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katılım sağladı.

BAŞKAN YALIM ÖĞRENCİLERİ TEBRİK ETTİ

Programda konuşan ve geri dönüşümün önemine vurgu yapan Başkan Yalım, “Uşak geri dönüşümün lider şehri. Tekstil başta olmak üzere cam, plastik ve birçok alanda geri dönüşüm konusunda lideriz.  Geleceğimizin teminatı çocuklarımızda çevre bilinci oluşturmak bizlerin en büyük görevi. Biz de bu kapsamda öğrencilerimizin bilinç sahibi olması adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yaptığımız çalışmalar ile hem temiz ve sağlıklı bir kent oluşturuyoruz; hem de ülke ekonomisine katkı sağlıyoruz” dedi. Öğrencilere de seslenen Yalım “Bugün düzenlediğimiz yarışmada birinci olarak liderliği göğüslediniz. Ben hepinizin çevreye karşı duyarlı birer birey olarak yetişmeniz temennisiyle, sizleri en güzel şekilde yetiştiren ailelerinizi ve sizleri tebrik ediyorum” diye konuştu.

Çocuklarda geri dönüşüm bilincini güçlendirmek, sıfır atık konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen program; hediye dağıtımının ardından fotoğraf çekimiyle sona erdi.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: ULUSLARARASI UŞAK TARHANA FESTİVALİ'NE GERİ SAYIM BAŞLADI Cafer Gerikoğlu Gülşen Gerikoğlu 43.Bölge Geriye Dönüş Parselasyon Planı Askısı Ahmet Gerik 10. Bölge Geri Dönüşüm Parselasyon Planı Cennet Gerik
geri dönüşüm Okullar Arası Atık Pil Toplama Yarışması özkan yalım uşak uşak belediyesi