Haberler

​Girişimcilik Kursları Başladı

3573
8-04-2016

Girişimcilik Kursları Başladı

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan kentte girişimcilerin önünün açılması için “Girişimcilik Kursu” açtıklarını ifade ederken, “Başlayan kurslarımızda kendi işini yapmak isteyen hemşehrilerimizin önünü açmış olacağız” dedi

Uşak Belediyesi kentte yaşayanlara olumlu katkı sağlayacak kurslar düzenlemeye devam ediyor. Bu konuda birçok kurs Atatürk Kültür Merkezi’nde devam ederken son olarak girişimcilik kursu açıldı. Uşak Belediyesi, KOSGEB, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde yapılan kurslarda ilk grup eğitimlerini almaya başladı. Kurs almak isteyenler ise 30 Nisan 2016 tarihine kadar Uşak Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne müracaat edebilecekler. Şu ana kadar konuyla ilgili 290 müracaat kaydedilirken, talep olması durumunda ise kursların arttırılacağı belirtildi.

Girişimcilere destek

Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Amacımız ilimize katkı sağlayacak kurslar açarak hemşehrilerimize destek olmaktır” dedi. Bu nedenle girişimcilik kursları açtıklarına işaret eden Başkan Cahan, “Belediyemiz kentimizin alt yapı ve üst yapı çalışmaları konusunda yaptığı çalışmalarla takdir kazanmaktadır. Bunun yanında kentimizin kültürel ve sosyal hayatına da etki ediyoruz. Ayrıca vatandaşlarımızın istihdam ve iş konusunda da destek veriyoruz. İşte bu kurslardan birisi de Uşak Belediyesi, KOSGEB, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle açtığımız girişimcilik kursudur. Bu konuda müracaatlar başlamış olup ilk kurs devam etmektedir. ilk etapta 120 hemşehrimiz bu kurstan faydalanarak kendi işyerlerini açabilecekler. Ayrıca talebin daha fazla olması durumunda yeniden kurs açmak istiyoruz. Kurstan faydalanmak isteyen hemşehrilerimiz 30 Nisan 2016 tarihine kadar Belediyemiz Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne başvurabilirler” dedi.

Devletimiz destekliyor

Devletin yeni iş açmak isteyen gençlere ve girişimcilere önemli destekler verdiğini hatırlatan Cahan şunları söyledi: “Devletimiz yeni işyeri açmak isteyenlere önemli katkılar sağlamaktadır. Özellikle genç girişimcilerimize geri ödemesiz veya düşük faizli krediler sağlanarak işyerleri açmaları sağlanmaktadır. Biz de ilimizde girişimcilere bu şekilde yol açmak istiyoruz” 

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Kentin İlk Moda Festivali Moda Fest Başladı! Sanata Doyuran Festival Başladı Kurtuluş Kum Voleybol Turnuvası Atapark'ta Başladı İlk Servisi Başkan Cahan Kullandı, Voleybol Turnuvası Başladı Milli Eğitim ve Öğretmenevi'nin Yeni Binalarında Çalışmalar Başladı Uşak'ta 3 günlük çocuk festivali coşkulu bir şekilde başladı Uşak'ta 7 Günlük Tiyatro Şöleni Başladı Çivril Caddesi'nde Geri Sayım Başladı Büyük Erkekler Basketbol Turnuvası Başladı Bir Yılda Üçüncü Battı Çıktı Şehre Kazandırılıyor: Asfalt Serim İşlemi Başladı
uşak belediyesi nurullah cahan belediye destek girişimcilik kursu kosgeb