Haberler

"Hayalimdeki Uşak ve Çevre" Resimlerde Can Buldu

1117
5-06-2017

Uşak Belediyesi'nin Projesiyle Hayaller Kağıda Döküldü

Uşak Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında "Hayalimdeki Uşak ve Çevre" konulu bir resim yarışması düzenledi.

İlk ve orta dereceli okullarda eğitim gören 160 öğrencinin katıldığı yarışmada minikler hayal ettikleri Uşak'ı kağıda boyadı.

Her türlü boyama malzemesinin kullanılabildiği yarışmada hayallerin sınırları zorlandı.

İlkokul ve ortaokul öğrencileri olmak üzere iki kategoriye ayrılan öğrenciler ilk olarak bulundukları okullarda dereceye girmek için yarıştı. Her okula 5 kontenjan verilen yarışmada okullarda dereceye giren resimler, Uşak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne teslim edildi.

Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğünce belirlenen jürinin karşısına çıkan resimler arasından ilk üç ve mansiyon ödülü kazananlar seçildi.

Uşak Atatürk Kültür Merkezi'nde yapılan törenle dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Öğrencilere ödüllerini Uşak Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Ünal, Uşak Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Fatih Namık Öztürk ve Çevre Gönüllüleri Derneği  Başkanı Hasan Yüksel teslim etti.

Yarışmaya katılan öğrencilerle bir araya gelen Uşak Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Ünal, "Dünya Çevre Günü kapsamında bu etkinliği yaptık. Biz Uşak Belediyesi olarak 'ağaç yaşken eğilir' düsturu ile Uşak'ın düzenlenmesi için, geleceğe yatırım için, ilk ve orta öğretimde okuyan çocuklarımıza eğitim vermeye, bu tip yarışmalarla onları bilinçlendirmeye devam ediyoruz. Çevre temizliğine, düzenine önem veriyoruz. Güzel bir şehrin ortaya çıkması için tüm varlığımızla çalışıyoruz. Birincilerimize bisiklet, ikincilere ve üçüncülere de tablet verdik. Diğer katılan öğrencilerimizeyse kalem, boyama kitabı gibi hediyelerimiz oldu. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ederim." dedi.

Ortaokullar kategorisinde birinci olan, Halit Ziya Ortaokulu 7. Sınıf öğrencisi Feryal Yavuz, "Resme, İstanbul'da veya Eskişehir'de olan şeylerin Uşak'ta da olduğu hayalini yansıtmaya çalıştım. Gelecekte şehrimizin daha gelişmiş olmasını istiyorum. Sonuç nedeniyle çok mutlu oldum." diyerek duygularını paylaştı.

Yarışmada ilkokullar kategorisindeyse Edanur Altıntaş birinci seçilen fotoğrafa imzasını atan isim oldu.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: UŞAK BELEDİYESİ YENİ HAL BİNASINDA MERSİS İLE YENİ DÖNEM TFF'DEN UŞAKSPOR'A MÜJDE GELDİ ŞEHRİN GİZLİ KAHRAMANLARI DAHA TEMİZ UŞAK İÇİN 7/24 ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR UŞAK BELEDİYESİ'NİN ÇALIŞMALARIYLA KENT KURBAN BAYRAMINA HAZIR UŞAK KAHVECİLER ESNAF ODASI'NIN ORGANİZE ETTİĞİ BULUŞMADA BAŞKAN ÇAKIN'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MURAT KURUM UŞAK'TAYDI ALATURKA AKŞAMLAR UŞAK'A DAMGA VURDU UŞAK BELEDİYESİNDE ENGELLİLERLE SANATA DOKUNUŞ Uşak Belediyesi Afet Mağdurlarına Sahip Çıktı Uşak Belediye Başkanlığı Etik Kurulu
uşak uşak belediyesi nurullah cahan çevre haftası resim yarışması