Haberler

Her Kalem Bir Çiçek Olacak

1949
9-05-2017

Uşak Belediyesi yeni nesilde çevre bilincinin oluşması için, yeşeren kalemler adıyla yeni bir çalışma başlattı. 11 bin ilkokul öğrencisine ulaşacak olan Uşak Belediyesi ekipleri, içinde çiçek tohumu bulunan ve kullanım süresi bittiğinde toprağa dikilip çiçeklerin yeşereceği özel yapım kalemleri hediye etmeye başladı

Uşak Belediyesi’nin çocuklarda çevre bilinci oluşturmak için başlattığı "Yeşeren Kalemler" isimli proje kapsamında, ilkokul öğrencilerine yeşeren kalemler hediye edildi.

Uşak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, öğrencilerin çevre ve doğa bilincinin artması için ilkokullara özgü, ‘Yeşeren Kalemler’ isimli projeyi başlattı. İlk olarak Nuri Şeker, Hasibe ve Mazhar Gürbüz ve Hasan Hilmi İlkokullarında projeyle ilgili etkinliklere başlayan Uşak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, 11 bin yeşeren kalemler hediye etmeyi planlıyor. Proje kapsamında öğrencilere özel bir kalem hediye ediliyor. Yeşeren kalem tükendiğinde, öğrenciler ters çevirip saksılara veya toprağa dikiyor ve içindeki çiçek tohumu zaman içinde yeşeriyor.

Projenin açılışıyla ilgili yapılan etkinliklere; Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, Temizlik İşleri Müdürü İsmail Ünal, Çevre Mühendisi Reyhan Aydın ve Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli katıldı.  Konuyla ilgili bilgi veren Temizlik İşleri Müdürü İsmail Ünal, ilk günden bin kişiye ulaştıklarını söyledi. Ünal, projenin yaşanabilir ve temiz bir kent için farkındalık oluşturacağını belirterek, “Proje kapsamında ilk etapta 11 bin öğrenciye ulaşmayı amaçlıyoruz. Zaman içinde bu rakamın üst seviyelere çekilmesi için elimizden geleni yapacağız. Böylelikle önce kalemimiz sonra şehrimiz çiçek açacak” dedi.

Uşak Belediyesi’nin sosyal sorumluluk çalışmalarına önem verdiğini ifade eden Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, çevreye duyarlı yeni bir nesil yetiştireceklerini kaydetti. Uludağ, “Kalemlerimiz sayesinde öğrencilerimiz bir canlının sorumluluğunu alacak, onu büyütecek ve bu süreci takip edebilecek. Belediye olarak bizim en asli görevlerimizden birisi de çevreye duyarlı bireyler yetiştirebilmektir. Bu konuda en etkili yolda eğitim sürecinden geçmektedir” diye konuştu.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Karahallı Karayakuplu Köyü'nden Ümmü Gülsüm Kalem Latife Çiçek Derbent Köyünden Ahmet Çiçek Uşak Merkez Karaağaç Mahallesi'den Hatice Çiçek Halime Malçiçek Necla Çiçek Dursun Sarıçiçek Çiçek Demir Reşat Çiçek FEN İşl.Müdürlüğü Bünyesinde Kullanılmak Üzere 30 KW Kombi ,Panel Radyatör ve diğer 10 Kalem Malz
uşak uşak belediyesi nurullah cahan temizlik işleri müdürlüğü yeşeren kalemler