Haberler

​İstiklal Caddesi'nde de Örnek Çalışmalar

2004
6-06-2016

İstiklal Caddesi’nde de Örnek Çalışmalar

Cahan, “Kentimizin Her Yeri Işıl Işıl Olacak”

Belediye Başkanı Nurullah Cahan İstiklal Caddesi’nde çevre yolu çalışmalarının sona erdiğini belirtirken, “Işıklandırması ve kaldırımları ile ilimize yakışan bir caddeyi daha kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Uşak Belediyesi kent içi çevre yolları konusunda her gün bir adım daha atıyor. Kentin gelişimini değiştirerek yaşanabilir bir Uşak’ı ortaya çıkarmak için gece gündüz demeden çaba veren Belediye, kent içi çevre yolları kapsamında İstiklal Caddesi’ni bitirdi. Güney çevre yolunun Uşak Devlet Hastanesi, Adliye Hizmet Binası ve yapımı devam eden yeni Emniyet Müdürlüğü Binası’na bağlantısının sağlayacak yol ışıklandırma ve kaldırımları ile göz kamaştıran bir hale geldi. Biten caddede ise Belediye Başkanı Nurullah Cahan incelemelerde bulundu. Cahan emeği geçen personele ve vatandaşlara da tatlı ikram etti.

Örnek caddeler

Burada bir açıklama yapan Cahan, “Kentimizin modern kentlerdeki gibi ışıl ışıl ve modern yollara olan ihtiyacını bitiriyoruz” dedi. Cahan, “İlimizde yollar ile ilgili başladığımız radikal değişimler son hızıyla devam ediyor. Bu bağlamda birçok caddede güzel değişimler yaparak vatandaşlarımızın takdirini kazanmıştık. Şimdi de güney çevre yolu kapsamında İstiklal Caddesi’ni bitirdik. Caddemiz hastane, adliye ve yeni emniyet hizmet binasına bağlantıyı sağlayan önemli bir konumda yer almaktadır. Işıklandırmaları, kaldırım ve refüj düzenlemeleri ise örnek bir niteliktedir. Biz Uşak’In tüm caddelerini bu şekilde modernize edeceğiz” ifadesini kullandı

Çevre yolları bitiyor

Kent içi çevre yolları hakkında da bilgi veren Cahan şunları kaydetti: “İlimizde trafiği ve şehri rahatlatacak uygulamalardan birisi de kent içi çevre yollarıdır. Biz bu konuda tüm pürüzleri sona erdirdik. İnşallah 2016 yılında kent içi çevre yollarını tamamen bitirmiş olacağız. Biten kuzey ve güney çevre yolu ilimize her anlamda artılar sağlayacak” 

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Başkan Çakın Yeni Hizmet Binasındaki ve Nuri Şeker Caddesindeki Çalışmaları İnceledi Başkan Çakın Çalışmaları Yerinde İnceledi Uşak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Daha Temiz Uşak İçin Çalışmalarına Devam Ediyor Milli Eğitim ve Öğretmenevi'nin Yeni Binalarında Çalışmalar Başladı Uşak Belediyesi Örnek Gösterildi Kentsel Dönüşümde Uşak Türkiye'nin Örnek Projesi Yıllar Süren Çalışmalar Kısa Sürede Bitiyor Cahan Yapılan Çalışmaları Yakından Takip Ediyor Yılın En Yoğun Kar Yağışında Çalışmalar Başarıyla Sürdürülüyor Bisiklet Yolu Projesinde Çalışmalar Hızla Devam Ediyor
uşak belediyesi nurullah cahan güney çevre yolu ışıklandırma istiklal caddesi